Zamknij

Medale wychowanek UKS BAT Kartuzy na MP w koszykówce

23:04, 06.05.2019 A. Blok/oprac.W.D. Aktualizacja: 23:06, 06.05.2019
Skomentuj fot.UKS BAT fot.UKS BAT

W finale Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18 w Gdańsku rywalizowało ze sobą 8 najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. W ścisłym finale znalazły się dwie trójmiejskie drużyny: gospodarz GTK Arka Gdynia i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. W obu drużynach zagrały wychowanki UKS BAT Kartuzy.

Po zaciętym i wyrównanym meczu ostatnia kwarta zdecydowała o zwycięstwie gospodarzy 67 -58 i to drużyna z Gdyni mogła cieszyć się z tytułu Mistrza Polski. W drużynie z Gdyni zagrały dwie wychowanki UKS BAT Kartuzy - Aleksandra Ustowska i Alicja Płotka, natomiast w drużynie z Gdańska - Anna Adamczyk, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz.

Anna Adamczyk została wybrana najlepszą zawodniczką w meczu półfinałowym, a na zakończenie finałów otrzymała nagrodę - "Najlepsza zawodniczka Pomorza" ufundowaną przez prezesa Pomorskiego Związku Koszykówki. Z kolei Aleksandra Ustowska została wybrana do "Pierwszej piątki turnieju finałowego".

Są to kolejne wychowanki, które w tym sezonie wraz ze swoimi drużynami wywalczyły medale Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że Kinga Potraca wraz ze swoim klubem Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski w lutym w kategorii do 22 lat wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski, natomiast młode koszykarki UKS Bat Kartuzy od 15 - 19.05 w Sierakowicach walczyć będą w finałach Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 16.