Najlepsi zapaśnicy z całej Polski walczyli w hali w Kiełpinie

21:49, 11.05.2019 M.Dzienisz/mat. pras. Aktualizacja: 11:18, 13.05.2019
Skomentuj fot. M.Dz. fot. M.Dz.

Gmina Kartuzy była gospodarzem Mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na matach w hali gimnastycznej w Kiełpinie zmierzyli się najlepsi zapaśnicy w kraju, w tym reprezentant Kartuz Gevorg Sahakyan.

Zapaśnicy z najlepszych klubów w Polsce walczyli od rana w hali sportowej w Kiełpinie. Na zawodach zjawili się m.in. medaliści olimpijscy- dwukrotny zdobywca złota Andrzej Wroński, jedyny właściciel trzech krążków olimpijskich Józef Tracz, zwycięzcy Igrzysk Olimpijskich Ryszard Wolny, Włodzimierz Zawadzki i medaliści olimpijscy Andrzej Supron – obecny Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Piotr Stępień i Andrzej Głąb.

Na matach spotkało się na 107 zawodników z 22 klubów, którzy stoczyli 173 pojedynki, w tym 6 zawodników wystawił organizator zawodów: GKS Cartusia Kartuzy. W kategorii 63 kg walczył Nikodem Drewa, który z stoczonych czterech pojedynków w dwóch wygrał, a w dwóch poniósł porażkę, zajmując ostatecznie 7 miejsce w stawce. W wadze 72kg dziesiątą lokatę zajął Aleksander Mielewczyk. W kat. 77kg walczyło dwóch reprezentantów- Jakub Hildebrandt i Krzysztof Niklas, który był najbliższy zdobycia medalu, niestety w walce o brąz musiał uznać wyższość przeciwnika i zadowolić się piątym miejscem. W wadze super-ciężkiej, tj. 130kg, swoje pojedynki toczył Rafał Formela.

Sukces odniósł Gevorg Sahakyan, który mimo startu w wyższej kategorii wagowej, został Mistrzem Polski na rok 2019. W czterech stoczonych pojedynkach nie stracił ani jednego punktu!

- Biorąc pod uwagę, że jest tegorocznym zdobywcą Pucharu Polski i v-ce Mistrzem Europy w kat.67kg, a mistrzostwo zdobył w kat.72kg możemy śmiało stwierdzić, że w tym roku zdominował w kraju dwie kategorie wagowe.  Potwierdzając swój prymat przypieczętował swój udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata – I eliminacji do Igrzysk Olimpijskich – Tokio 2020. W tym turnieju złoty krążek zdobył Gevorg Sahakyan, ale złoty medal w zapasach przyznaje się także trenerowi klubowemu, a jest nim Bartłomiej Pryczkowski. Historia lubi się powtarzać - 17 lat temu w czasie organizowanych przez nasz klub Mistrzostw Polski w Kartuzach, Bartek też stał na tym samym miejscu podium, ale jako zawodnik - informują władze klubu Cartusia Kartuzy.