Zamknij

Sierakowice. Najtrudniejszy bieg na Kaszubach już w niedzielę

11:40, 15.05.2019 | nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/W.D.

Do Sierakowic 19 maja zawita Cykl Kaszuby Biegają. Zawodnicy z całego kraju podejmą się, nazywanego przez biegaczy - Najtrudniejszego Biegu na Kaszubach o dystansie 15 km, czyli kolejnej, piątej edycji Sierakowickiej '15.

Swój start w imprezie zadeklarowało już około 450 osób. Bieg główny na dystansie 15 km wystartuje o godz. 13.00 ze Stadionu w Sierakowicach, przy ul. Kubusia Puchatka 7. Trasa Najtrudniejszego Biegu na Kaszubach wiedzie przez Sierakowice, Sierakowską Hutę, Jelonko, Tuchlinek, Tuchlino, Dąbrowę Puzdrowską i Piekiełko z metą w Sierakowicach. Na mecie każdy otrzyma wyjątkowy, wykonany w  nowej technologii pamiątkowy medal oraz zostanie zaproszony na poczęstunek. Bieg główny zakończy uroczysta dekoracja najszybszych oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

fot. Kaszuby Biegają

Biegi dzieci i młodzieży „Małe Kaszuby Biegają” rozpoczną się o godz. 11.30 również na Stadionie. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach 400 m, 800 m i 1200 m. Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy, odlewany medal. Najszybsi zostaną uroczyście udekorowani.

Odbędzie się także marszobieg rekreacyjny dla osób, które nie startują w biegach. Zbiórka od godz. 13:04 przy czerwonej bramie z napisem start/meta. Udział jest bezpłatny, bez zapisów dla wszystkich chętnych. Osoby niepełnoletnie winny mieć zgodę opiekuna prawnego – osoby które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal.

Imprezie towarzyszyć będzie akcja zbierania nakrętek dla Milenki. 

Oficjalny parking znajdować się będzie w Sierakowicach  przy ulicy Kubusia Puchatka 7 , nadzór nad parkingiem sprawować będzie OSP Sierakowice.

Cały program: http://biegsierakowice.cyklkb.pl/news-sierakowice/1687-program-sierakowicka-15-2020. Więcej: www.biegsierakowice.cyklkb.pl

fot. nadesłane

(nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KalaKala

0 0

Skoro biegną przez całe Janowo wzdłuż i wszerz wydaje mi się że powinno to brzmieć tak
Trasa Najtrudniejszego Biegu na Kaszubach wiedzie przez Sierakowice, Janowo, Sierakowską Hutę, Jelonko, Tuchlinek, Tuchlino, Dąbrowę Puzdrowską i Piekiełko z metą w Sierakowicach.
Pozdrawiam 17:49, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone