Zamknij

Tenis stołowy. Dawid Michna z brązowym medalem Mistrzostw Polski kadetów

12:13, 15.05.2019 nadesłane: P.M., oprac. M.Dz. Aktualizacja: 12:32, 15.05.2019
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym powiat kartuski i klub UKS Lis Sierakowice reprezentowało 2 zawodników: Dawid Michna i Ramona Nowak. Dawid w parze z Michałem Gawlasem z Czechowic Dziedzic zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów.

Para Michna - Gawlas uległa 1:3 tylko duetowi Wiśniewski-Redzimski z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, jak się później okazało - złotym medalistom MP. Rundę wcześniej duet z zawodnikiem UKS Lis pokonał parę Kosmal-Sułkowski z Limanowej.

To już trzeci medal Mistrzostw Polski zawodnika z Sierakowic, ale pierwszy w kategorii kadetów.  Bardzo dobry występ zaowocował tym, iż Dawid w ostatni weekend maja po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi w zawodach Międzynarodowej Federacji ITTF(Polish Open) w Cetniewie, gdzie będzie reprezentował nasz kraj.

Blisko medalu Dawid Michna był również w miksie wespół z Wiktorią Wróbel z MRKS Gdańsk. W ćwierćfinale z parą Żelengowski-Wielgos (późniejszymi złotymi medalistami) prowadzili 2:1 w setach i 9:7, by ostatecznie przegrać 3:2.

Druga reprezentantka UKS Lis Ramona Nowak zaliczyła również dobry występ. Odniosła jedno zwycięstwo i poniosła jedną porażkę, zajmując 33. miejsce wśród 64 zawodniczek. W Mistrzostwach Polski wystąpiło łącznie 128 zawodniczek i zawodników.

(nadesłane: P.M., oprac. M.Dz.)