Zamknij

Sukcesy zapaśników i zapaśniczek z Kartuz na zawodach w Krotoszynie i Janowie Lubelskim

13:42, 21.05.2019 | nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Na dwóch frontach walczyli przedstawiciele sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy. Dziewczyny pod wodzą Łukasza Konkla uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Krotoszynie. Druga grupa – młodzicy kadeci i juniorzy walczyła w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. 

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Krotoszynie to drugi turniej, którego celem było wyłonienie reprezentacji Polski na odbywające się 28-30 czerwca Mistrzostwa Europy zawodniczek i zawodników. W kat. wagowej do 33 kg po raz drugi zwyciężyła Dominika Konkel i to właśnie ona jako ubiegłoroczna Mistrzyni Polski i zwyciężczyni dwóch turniejów kwalifikacyjnych, wywalczyła sobie prawo do występu w biało-czerwonych barwach w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

fot. nadesłane

Dominika jest pierwszą kartuską zawodniczką, która wystartuje w turnieju o tak wysokiej randze wśród zapaśniczek Cartusii. Druga uczestniczka tego turnieju – Paulina Rejter, zajęła 7. miejsce w kat. 50 kg. Powoli, z turnieju na turnieju klasyfikuje się coraz wyżej, stwarzając sobie coraz lepszą pozycje do tegorocznych Mistrzostw Polski młodziczek.

Druga grupa – młodzicy kadeci i juniorzy walczyła w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Zawodnicy wrócili z workiem medali, zdobyli 4 złota, 3 srebra i 5 brązowych medali w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. W młodzikach Oliver Dobka zajął 1. miejsce w kat. 35 kg, Paweł Janzen – 2. miejsce w kat. 85 kg, Eryk Stromski – 3. miejsce w kat. 68 kg, Noe Wolski – 3. miejsce w kat. 57 kg, Michał Słupecki – 3. miejsce w kat. 38 kg, Dominik Karczewski – 3. miejsce w kat. 68 kg.

fot. nadesłane

W kategorii wiekowej kadet: Natan Wolski zdobył 2. miejsce (65 kg), Błażej Miotk – 7. miejsce (80 kg), Dawid Szynszecki – 3. miejsce (71 kg), Gor Hovsepyan –1. miejsce (51 kg).

W kategorii wiekowej junior: Jakub Hildebrandt zajął 1. miejsce (72 kg), Aleksander Mielewczyk – 1.miejsce – (72 kg), Narek Mkhitaryan – 2. miejsce (63 kg).

Trenerem dowodzącym zespołem z kartuskiego narożnika był Marcin Dobka. To był bardzo udany weekend dla młodszej grupy wiekowej naszych zapaśników. Powoli, pierwsze półrocze sezonu 2019 dobiega końca. Imprezą zamykającą ten okres będzie Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym, który odbędzie się w Kiełpinie 1 czerwca.

(nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bbbbbbbb

0 0

Łukasza Konkla? Jest zasada w języku polskim, że każde nazwisko się odmienia, ale są też nazwiska, których nie powinno się odmieniać - i to jest jeden z przykładów. Prawidłowo: Dziewczyny pod wodzą Łukasza Konkel (...). Pozdrowienia dla autora tekstu. :) 13:54, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone