Zamknij

Kartuscy pływacy przywieźli medale z czeskich Strakonic

14:09, 07.06.2019 | GKS Cartusia/AZ
REKLAMA
Skomentuj

30 miejsc medalowych wywalczyli kartuscy pływacy, którzy startowali na odkrytych pływalniach olimpijskich w Czechach.

W zawodach wzięła udział grupa 11 kartuskich pływaków. Zawodnicy Cartusii ścigali się w kategoriach dzieci i młodzików w zawodach organizowanych w czeskich Strakonicach. Drugiego dnia pływacy startowali w Grand Prix Pragi i w tych zawodach również sprawili się wzorowo prezentując wysoki poziom przygotowania i zaangażowania w zmagania sportowe.

W tych zawodach startowali tylko zawodnicy w kategorii młodzików rocznika 2007 i wywieźli z nich z 11 pozycjami medalowymi.

Wyniki zawodników w kategorii dzieci:

Konrad Treder 1 -1 00 m stylem grzbietowym, 2 -  50 m klasycznym, 2 - 200 m zmiennym
Maja Grzech 2 - 200 m dowolnym, 2- 200 m grzbietowym
4 - 100 m dowolnym, 12 - 50 m dowolnym
Natalia Formela 3 - 50 m motylkowym, 4 - 200 m zmiennym
6 - 200 m klasycznym, 7- 100 m klasycznym
fot.GKS Cartusia

Wyniki zawodników w kategorii młodzików:

Michalina Grzech 1 - 100 m grzbietowym, 1 -100 m motylkowym
200 m zmiennym, 3 - 50 m motylkowym
Amelia Skorowska 1 - 200 m klasycznym, 1 - 100 m klasycznym
50 m klasycznym, 18 - 50 m dowolnym
Oskar Sikora 1 - 100 m grzbietowym, 1 - 50 m motylkowym
100 m motylkowym, 1 - 50 m dowolnym
Paulina Burdon 1 - 50 m motylkowym, 3 - 200 m zmiennym
Maja Gajewska 2 - 100 m dowolnym, 2 - 200 m dowolnym
50 m dowolnym, 10 - 50 m motylkowym
Aleksander Trybull 2 - 100 m klasycznym, 3 - 100 m grzbietowym
200 m zmiennym, 8 - 50 m klasycznym
Julia Chmielewska 3 - 100 m dowolnym, 3 - 50 m dowolnym
50 m motylkowym, 7 - 100 m motylkowym
Wiktor Gojtowski 8 - 200 m dowolnym, 9 - 100 m grzbietowym
11 - 100 m dowolnym, 15 - 50 m dowolnym
Sztafeta chłopców w składzie: Skora, Treder, Gojtowski, Trybull zajęła 3 mejsce.

Wyniki zawodów Grand Prix Pragi:

Michalina Grzech 1 - 100 m grzbietowym, 2 - 50 motylkowym 2 - 50 m dowolnym, 3 - 50 m klasycznym
Paulina Burdon 1 - 50 m motylkowym, 3 - 100 m grzbietowym 5 - 50 m dowolnym, 5 - 50 m klasycznym
Amelia Skorowska 2 - 50 m klasycznym, 3 - 100 m klasycznym, 12 - 100 m grzbietowym
Oskar Sikora 2 - 50 m motylkowym, 3 - 100 m grzbietowym 5 - 50 m dowolnym
Julia Chmielewska 3 - 50 m dowolnym, 7 - 50 m motylkowym 11 - 100 m grzbietowym
Maja Gajewska 5 - 100 m grzbietowym, 7- 50 m dowolnym 12 - 50 m motylkowym
Wiktor Gojtowski 6 - 400 m dowolnym, 12 - 100 m grzbietowym 14 - 50 m dowolnym
Aleksander Trybull 8- 100 m grzbietowym, 11- 50 m dowolnym

Kartuscy pływacy dziękują UG Kartuzy oraz głównemu sponsorowi Bogdanowi Górskiemu za wsparcie finansowe w drodze do mistrzostwa sportowego.

(GKS Cartusia/AZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

FanFan

3 0

BRAWO. SUPER. GRATULACJE PŁYWACY???????????? NAJZDOLNIEJSZE DZIECIAKI W 5ce???? 14:45, 08.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone