Zamknij
REKLAMA

Prawie 250 osób biegało w Żukowie i poznawało... kaszubski język

10:41, 12.08.2019 | nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane/Kaszuby Biegają
REKLAMA

Na stadionie w Żukowie 10 sierpnia odbył się finalny etap III Biegowego Grand Prix Kaszub. Odbyły się biegi na milę, 5 km i 10 km. Swoje starty miały także dzieci i młodzież na dystansach 100 m, 400 m, 800 m. Przed dekoracją najlepszych odbyła się lekcja języka kaszubskiego

Łącznie w Żukowie biegały rekordowe 242 osoby z całej Polski. Byli zawodnicy z Jaworzna, Przemyśla, Mielca, Warszawy, czy Szczecina. Na każdego z uczestników czekał piękny medal z kaszubskim przesłaniem „Bëlné słowò mało kòsztëje, a skòpicą wiele mòże dobrégò zrobic”. Goście korzystali z bezpłatnej kawiarenki oraz ciepłego poczęstunku. Przed dekoracją najlepszych odbyła się lekcja języka kaszubskiego prowadzona przez Bogumiłę Cirocką z czasopisma Pomerania.

Sobotnia impreza była ostatnią spośród 3-etapowego Biegowego Grand Prix Kaszub, które odbywało się na terenie żukowskiego Parku Jeziorko.

- Bardzo dziękuję za wsparcie w organizacji tego wydarzenia burmistrzowi gminy Żukowo Wojciechowi Kankowskiemu, staroście Bogdanowi Łapie oraz wszystkim innym, bez których zakończone dzisiaj Biegowe Grand Prix Kaszub, nie doszłoby do szczęśliwego finału – mówił dyrektor imprezy Henryk Miotk.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

(nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA