Zamknij
REKLAMA

Kickboxing. Armin Wilczewski Mistrzem Europy kadetów

09:45, 03.09.2019 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Rebelia Kartuzy

W Węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwa starego kontynentu w Kickboxingu kadetów i juniorów. Fantastycznie spisał Armin Wilczewski z Tokar, który bez precedensu wywalczył tytuł Mistrza Świata .

W Mistrzostwach Europy wystąpiło dwoje zawodników Patryka Zaborowskiego. Córka trenera Rebelii Nikola Zaborowska debiutowała w ringowej formule Low-kick do 48 kg. Niestety musiała pożegnać się z turniejem już pierwszego dnia przegrywając z reprezentantką Bośni i Hercegowiny 0:3.

Tryumf życia zapewnił kibicom i najbliższym Armin Wilczewski, który fenomenalnie rozegrał turniej wygrywając wagę superciężką powyżej 69 kg swojej kategorii wiekowej, pokonując czworo zawodników. Pierwsza walka to rewanż z Hiszpanem za przegrany Puchar Świata w czerwcowym Bestfighterze i pewne zwycięstwo na punkty.

Druga walka to pokaz wszechstronnego kickboxingu wyniesionego z Kaszubskiego Centrum Walki i wygrana przed czasem w pierwszej rundzie z zawodnikiem ze Słowacji. Kolejny pojedynek z reprezentantem Chorwacji to dominacja Kaszuba i wysokie zwycięstwo 3:0. Walka finałowa to rewanż na reprezentacji Grecji z Mistrzostw Świata w 2018, gdzie podopieczny Patryka Zaborowskiego przegrał w półfinale z Grekiem.

fot.Rebelia Kartuzy

Tym razem mieszkaniec Tokar nie pozostawił żadnych złudzeń. Pierwsza runda przebiegała w badawczym tempie, natomiast pozostałe to deklasacja Greka w ponad 13 punktowej przewadze. Armin stał się pierwszym Mistrzem Europy Kadetów w Kickboxingu dla Rebelii, a reprezentacja Polski uplasowała się na mocnym, 6. miejscu przed Rosją, Węgrami, Włochami, Bułgarią i Irlandią

- Ciężka praca oraz determinacja w dążeniu do celu przyniosła efekt, mamy pierwszego Mistrza Europy w kickboxingu Kartuzach. Pasmo tegorocznych sukcesów Armina jest tym bardziej cenne w przededniu wstąpienia Kickboxingu na olimpiadę - podkreśla Patryk Zaborowski, trener kartuskich kicbokserów. - Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu sponsorom, władzom miasta, fizjoterapeutom, trenerom klubowym i kadrowym, psychologom, wszystkim sparingpartnerom, całemu sztabowi Polskiego Związku Kickboxingu oraz przede wszystkim rodzicom za poświęcenie.

Wszystkich którzy chcieliby podążać śladami Armina mogą wybrać się na treningi do Kaszubskiego Centrum Sportów Walki. Zajęcia odbywają się codziennie w różnych blokach sportowych.

(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

max70max70

2 0

Przede wszystkim GRATULACJE!!!
Na marginesie tak tylko pytam - na mistrzostwach Europy zdobył tytuł mistrza Świata?
10:38, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

no to chybano to chyba

3 0

milsza niespodzianka na mistrzostwach Europy zdobyć mistrza świata, niż na mistrzostwach świata zdobyć mistrza Europy 14:37, 03.09.2019


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone