Zamknij
REKLAMA

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka. Najtwardsi przebiegną aż 100 km!

09:29, 06.09.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

Już 14 września rusza 4. Ultramaraton Kaszubska Poniewierka - stukilometrowy bieg o charakterze górskim prowadzący przez samo serce Kaszub. Najtwardsi wyruszą o 2 w nocy z Sopotu, trasa swój koniec będzie miała w Wieżycy-Koszałkowie.

Bieg dla prawdziwych "twardzieli" - Kaszubska Poniewierka rozpocznie się w nocy w Sopocie. Zawodnicy chcący pokonać 100 lub nawet 130 kilometrów przebiegną przez Oliwę, Brętowo, aż dotrą do granic powiatu kartuskiego. Tutaj trasa wieść będzie przez okolice Sulmina, Łapino Kartuskie, Skrzeszewo, Mezowo, Kartuzy (Ławka Asesora), Smętowo Chmieleńskie, Brodnicę Dolną, Ostrzyce aż do Wieżycy-Koszałkowa. 

Trasa nie jest łatwa - w początkowej fazie podczas biegu nocnego wieść będzie po w wymagającym terenie, znajdą się tam odcinki z powalonymi drzewami, ostre podejścia i zbiegi, korzenie wystające z ziemi, wąskie i strome ścieżki. 

- Ultramaraton to walka z własnymi słabościami, zmęczeniem i bólem. W trakcie jego pokonywania czasami czujemy radość, czasami rozpacz. Są chwile euforii i chwile zwątpienia. Często jest to walka o przetrwanie - tak o zawodach mówią ich organizatorzy. 

Nieco mniej zaprawieni w boju mogą pokonać trasę liczącą 75 km, która wieść będzie przez Otomin, Skrzeszewo, Kartuzy, Brodnicę Dolną czy bieg na 50 km, który rozpocznie się w Skrzeszewie i dalej przebiegnie identyczną trasą do Wieżycy-Koszałkowa. Zaplanowano także bieg na 30 km - pętlę rozpoczynającą się i kończącą w Koszałkowie, a wiodącą przez Kolańską Hutę, Brodnicę Dolną czy Stare Czaple. 

Zapisy na bieg trwają do 9 września (TUTAJ). Program imprezy znajduje się TUTAJ.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone