Zamknij
REKLAMA

Kiełpino. Pobiegną w Biegu Arasmusa i wesprą leczenie Karoliny

14:37, 19.09.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

W niedzielę 22 września już po raz czwarty do Kiełpina zjadą zawodnicy z różnych stron kraju i świata, by wziąć udział w Biegu Arasmusa. To jedna z największych biegowych imprez na Pomorzu. Co roku przedsięwzięciu przyświeca charytatywny cel - tegoroczna akcja ma na celu pomoc chorującej na raka Karolinie Treder.

Bieg Arasmusa  jest największym wydarzeniem sportowym na Kaszubach i całym Pomorzu, z czołówką polskich zawodników oraz reprezentantów innych krajów, a także rzeszą ponad 2 tysięcy osób, biegaczy w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz setkami kibiców na trasie biegu. 

Bieg główny imprezy liczy 5 km, odbywają się także biegi rodzinne, bieg par czy konkurencje dla najmłodszych. Szybka asfaltowa trasa z jednym nawrotem po 2.5km, bez zakrętów sprzyja uzyskiwaniu rekordowych wyników. Liczne biegi towarzyszące i atrakcje dla dzieciaków, bieg rodzinny w formule RUN and FUN, mnóstwo nagród, a także kaszubska gościnność, powodują, że Bieg Arasmusa gości w kalendarzu jesiennych imprez biegaczy na stałe.

W tym roku uczestnicy i organizatorzy chcą pomóc mieszkance Somonina Karolinie Treder. 35-latka zmaga się z chorobą nowotworową. W styczniu bieżącego roku rozpoznano u niej ciężki przypadek raka piersi z przerzutem na węzeł chłonny. Kwota 3 zł z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na leczenie i rehabilitację Karoliny.

fot. biegaramusa.pl

fot. biegarasmusa.pl

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Kielpinianin Kielpinianin

5 0

Proszę brać przykład jak działa solectwo Kielpino wraz Akademia Biegowa 07:27, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone