Dobre wyniki narciarzy Cartusii na zawodach nartorolkowych

15:21, 17.10.2019 GKS Cartusia/oprac.W.D. Aktualizacja: 15:27, 17.10.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

W Dusznikach Zdroju rozegrano największy cyklu zawodów nartorolkowych w kraju; Vexa Skiroll Tour - Uphill Gór Sowich i Pętla Sowiogórska. Dwa Uphille w Międzylesiu, dwa w Beskidzie Sądeckim: Łabowa i Przehyba oraz dwa w Dusznikach.

Siedem biegów cyklu zostało przeprowadzonych na podbiegach o długości od 4,5 km do 10,5 km i przewyższeniach od 225 m do 580 m. Ósmy odbył się na płaskiej trasie o długości 30 km. W każdym biegu można było startować w stylu klasycznym i dowolnym na gumowych kółkach. IV finałowa Tura składała się z dwóch Uphilli; Skalny 6 km i ostatni Asfalt z Dusznik do Zieleńca na dystansie 10,5 km.

Dużym utrudnieniem pierwszego dnia zawodów był ciągły opad deszczu i niska temperatura. Najlepsze wyniki z naszego klubu osiągnął Paweł Bogacz 7 i 11 miejsce w stylu dowolnym. Paulina Myszk dwa razy była 8 klasykiem wśród kobiet.

Janusz Meissner zajął 17 i 20 miejsce również klasykiem. Ponadto Paulina była 2. i 3. w swojej kategorii wiekowej, a Janusz 3. i 4. Dwudniowe zawody w Dusznikach (ze względu na trudne trasy startowali w nich tylko nasi starsi zawodnicy) zakończyły tegoroczne starty zawodników sekcji. W sierpniu wzięli udział w VI Letnim biegu Jaćwingów na nartorolkach.

W biegu na dystansie 25 km techniką dowolną startowali Bartek Koszałka, Janusz Meissner i Paweł Bogacz, który zajął najlepszą 11 lokatę. Ten bieg był bardzo szybki; najlepsi zawodnicy osiągnęli śr. prędkość powyżej 30 km/godz. W biegu juniorek na dystansie 8 km również 11. była Paulina Myszk. Ten bieg z powodzeniem ukończyła najmłodsza w stawce Natalia Myszk. W kategoriach wiekowych Paulina zajęła pierwsze miejsce, a Janusz drugie.