Zamknij

Młodzi sportowcy otrzymali Nagrody Starosty za wybitne osiągnięcia

14:18, 19.11.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. M.Dzienisz

Armin Wilczewski, Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski otrzymali nagrody w kwocie 2 tys. zł za swoje osiągnięcia sportowe. Wyróżnienia wręczyli starosta Bogdan Łapa i wicestarosta Piotr Fikus.

Szesnastoletni Armin Wilczewski jest zawodnikiem Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia w Kartuzach. W sierpniu, podczas Mistrzostw Świata kadetów w kickboxingu na Węgrzech, zdobył tytuł Mistrza Europy.

- Armin jest objawieniem Polskiego Związku Kickoxingu. W 2018 r. trzykrotnie stawał na pierwszym miejscu Mistrzostw Polski w formule low-kick, light-contact oraz kick-light. Ten młody zawodnik określany jest jako nadzieja polskiego kickboxingu, a w 2019 r. osiągnął wszystkie możliwe trofea w światowym kickboxingu - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Armin mieszka w Tokarach, od dwóch lat otrzymuje również Stypendia Starosty Kartuskiego.

Siedemnastoletni Paweł Kajeta i trzynastoletni Tymoteusz Roszkowski są zawodnikami UKS Lamelka w Kartuzach. Na przełomie lipca i sierpnia podczas Mistrzostw Świata klasy cadet jako załoga klasy Cadet Pol 9602 Paweł Kajeta (sternik) i Tymoteusz Roszkowski (załogant) zdobyli trzecie miejsce.

Paweł Kajeta mieszka w Kartuzach, był już stypendystą sportowym Starosty Kartuskiego. Tymoteusz Roszkowski pochodzi natomiast z Brodnicy Górnej.

- Powiat kartuski stara się doceniać i nagradzać młodych utalentowanych sportowców. Życzę wam dalszego podnoszenia kunsztu sportowego. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia - podkreślał starosta Bogdan Łapa.

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kin.kin.

4 4

A gdzie nogroda za
osiągnięcia w zapasach tam są też wyniki 17:48, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grazagraza

2 1

wielkie brawa trzymam kciuki za dalsze sukcesy należało Wam się 👍👍👍 08:47, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

....................

1 0

Trochę kartuskiego sportu i dwóch statystów ?? 19:14, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone