Historyczne zwycięstwo młodych koszykarek ze SP nr 5 w Kartuzach

17:15, 30.12.2019 A.Blok Aktualizacja: 17:17, 01.01.2020
Skomentuj

Po raz pierwszy w historii zawodów szkolnych zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3.

Uczennice na co dzień uczące się i trenujące w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach rocznik 2008 w drodze eliminacji doszły do finału wojewódzkiego w koszykówce 3x3 , który rozgrywany był w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. W finale rywalizowało ze sobą 6 drużyn. W grupie kartuzianki pokonały drużynę z Kwidzyna, a w drugim meczu grupowym jednym punktem przegrały z drużyną z Pruszcza Gdańskiego.

Zajmując w grupie drugie miejsce w półfinale zmierzyły się ze zwycięzcą drugiej grupy drużyną  z Sopotu. Po dobrej grze i pokonaniu
drużyny z Sopotu w finale przyszło się zmierzyć ponownie z drużyną z Pruszcza Gdańskiego. Tym razem nasz drużyna zagrała zdecydowanie lepiej i w wielkim finale wojewódzkim wygrała dwoma koszami i wywalczyła tytuł najlepszej szkolnej drużyny w województwie pomorskim w koszykówce 3x3.

Drużyna wystąpiła w składzie: Pola Hubeny, Nicola Brzeska, Teclaf Anna i Wiktoria Wesserling - trenerzy Monika Tomaczkowska i Arkadiusz Blok.