Zamknij
REKLAMA

Turniej Piłki Halowej w Kiełpinie. Zwycięstwo AP Karol Piątek

22:35, 25.01.2020 | M.Lamk
REKLAMA
Skomentuj
fot.M.Lamk

W Kiełpinie rozegrano turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem burmistrza gminy Kartuzy i był to już dwunasty turniej tegorocznego cyklu Somonino/Kiełpino CUP.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A zdecydowane zwycięstwo z kompletem wygranych i bez straconej bramki odniósł Dragon Bojano wyprzedzając Czarnych Pruszcz Gdański (4 pkt) i obie ekipy awansowały do ćwierćfinału.

Trzecie miejsce, dające prawo gry w barażu o ćwierćfinał zajął Amator Kiełpino (2 pkt), zaś czwarty GKS II Przodkowo (1 pkt) dalej grał o miejsca 9-11. Grupę B zdominowały dwie drużyny, które po zakończeniu rywalizacji miały identyczny bilans punktów (siedem) oraz bramek (11:0) i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy GKS Przodkowo wyprzedzając tym samym w tabeli AP Karol Piątek. Trzecie miejsce zajęło FC Gowidlino (3 pkt) i wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwartemu GTS Przywidz (0 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca.

W grupie C wystąpiły zaledwie trzy drużyny, gdyż nie dotarła wcześniej zgłoszona ekipa Baltiki Mamonovo ze względu na nieotrzymanie wiz. Grupę tą wygrał zespół MKS Gryf Tczew (4 pkt) wyprzedzając Lidera Dębogórze (3 pkt). Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś trzeci Dragon II Bojano (1 pkt) uzyskał możliwość gry w barażu o ćwierćfinał.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczu barażowego o wejście do ćwierćfinału. Po bardzo zaciętym meczu padł remis 1:1 i o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Dragona II Bojano pokonując Amatora Kiełpino 2:0. Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-11, które rozegrano systemem każdy z każdym. Oba swoje spotkania wyraźnie wygrywał Amator Kiełpino zdobywając dziewiąte miejsce, zaś GKS II Przodkowo pokonał GTS Przywidz 6:0 zajmując miejsce dziesiąte.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem 2:0 AP Karol Piątek nad Czarnymi Pruszcz Gdański. W kolejnym najbardziej wyrównanym spotkaniu padł wynik bezbramkowy i dopiero w rzutach karnych zwycięzca swojej grupy MKS Gryf Tczew pokonał FC Gowidlino 3:2. Ostatnie dwa mecze zdecydowanie wygrywali faworyci po fazie grupowej. W bratobójczym pojedynku Dragon Bojano pokonał swoi kolegów z „dwójki” 4:0, zaś GKS Przodkowo rozbił Lidera Dębogórze 7:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. FC Gowidlino pokonał 1:0 Czarnych Pruszcz Gdański, zaś po bardzo ciekawym meczu Lider Dębogórze wygrał 3:2 z Dragonem II Bojano. Mecze decydujące o awansie do finału niespodziewanie były jednostronnym popisem dwóch drużyn, gdyż AP Karol Piątek pewnie pokonał MKS Gryf Tczew 4:0, zaś Dragon Bojano wygrał z GKS Przodkowo aż 5:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Czarni Pruszcz Gdański pokonali Dragona II Bojano 2:0. Miejsce piąte zajął Lider Dębogórze pokonując FC Gowidlino również 2:0. Na najniższym stopniu podium stanął MKS Gryf Tczew, który po zaciętym meczu pokonał GKS Przodkowo 1:0. W meczu finałowym świetne widowisko stworzyli zawodnicy AP Karol Piątek i Dragona Bojano. Wprawdzie nie padły żadne bramki, ale dzięki wielu okazjom z obu stron emocje trzymały do ostatnich sekund i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy AP Karol Piątek wygrywając 2:1.

Składy medalistów:

1. AP Karol Piątek – Grzegorz Płomin, Kaja Mienik (1), Xavier Kłos (1), Jakub Badena (7), Mateusz Małaszycki (2), Jakub Waszkinel (5), Michał Dyktyński, Mateusz Wysocki (1)

2. Dragon Bojano – Tomasz Bujko, Łukasz Krawczak (5), Maksym Pysz (1), Tobiasz Nowik (3), Maksymilian Sudnik (7), Filip Potrykus (2), Ignacy Krawczyk

3. MKS Gryf Tczew – Antoni Kargul, Aleksander Zwiefka, Jakub Twardowski, Ksawery Brodawski, Cezary Krampa, Aleksander Gigelewicz, Szymon Sadłowski, Miłosz Żabiński, Ignacy Stachowicz, Maksymilian Bosiocki (3)

Ostateczna kolejność:

AP Karol Piątek
Dragon Bojano
MKS Gryf Tczew
GKS Przodkowo
Lider Dębogórze
FC Gowidlino
Czarni Pruszcz Gdański
Dragon II Bojano
Amator Kiełpino
GKS II Przodkowo
GTS Przywidz

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Jakub Badena (AP Karol Piątek)

- najlepszy bramkarz : Grzegorz Płomin (AP Karol Piątek)

- najwszechstronniejszy zawodnik: Maksymilian Sudnik (Dragon Bojano)

(M.Lamk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

)hhjh)hhjh

0 0

Jak nazywamy osobę bez uprawnień czyli licencji trenerskiej?
Trenerem?
Opiekunem?
Co na to OZPN z Panem Edukatorem na czele??
Co na to rodzice oddający swoje dzieci pod opiekę tzw. Trenerom jak piszą doświadczonym trenerom!!! 07:46, 26.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmudaSmuda

0 0

Może być pan od w-f,ważne że chce to robić z pasją i zaangażowaniem.Nie papierek ,lecz chęć szczera zrobią z Ciebie czasami lepszego trenera. 11:29, 26.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........

0 0

Przez kilka lat pewne środowisko negowało jednego z trenerów odnośnie jego wiedzy i uprawnień teraz już nie mają do czego się doczepić i sami mają w swoich szeregach chłopców bez uprawnień i już im nic nie przeszkadza. tak więc w Polsce wszystko można o ile nikomu to nie przeszkadza. 14:53, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone