Kartuzy. Cartusia triumfuje, Morena trzecia w zapaśniczych Mistrzostwach Wybrzeża

13:53, 18.02.2020 M.Dzienisz/info: GKS Cartusia Aktualizacja: 14:29, 18.02.2020
Skomentuj fot. nadesłane/GKS Cartusia fot. nadesłane/GKS Cartusia

Zapaśnicy z Cartusii Kartuzy zajęli pierwsze, a Moreny Żukowo trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża, które odbyły się w weekend w Kartuzach. W rywalizacji brali udział najmłodsi zawodnicy z 12 klubów, w tym dwóch z Rosji.

W Mistrzostwach Wybrzeża wzięło udział 130 zawodników z 12 klubów, w tym dwóch zagranicznych - ze Świetłogorska i Kaliningradu. Rywalizowano w kategoriach: mini zapasy, młodzik i kadet. Bardzo dobrze poradzili sobie gospodarze, którzy wywalczyli 26 medali - 11 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Tym samym zdobyli pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej.

Cieszy postawa  najmłodszych, a także nieco starszych kadetów, którzy zaprezentowali wysoki poziom. W tym przedziale wiekowym widać jest stały postęp i sporą grupę zawodników startujących już od kilku lat, co stwarza szansę na sięganie po najwyższe trofea w kraju. Do tego dochodzą bardzo dobrze prezentujące się nasze zawodniczki. Wszystko razem stanowi pozytywny obraz kartuskich zapasów, które podtrzymują dobrą passę i dominują w naszym województwie. Zawody najmłodszych charakteryzują się szczególnie sporą dozą emocji. Wyjątkowego waloru dodają tego typu imprezom obecni na sali rodzice, którzy w bardzo żywiołowy sposób reagują na poczynania swoich pociech - podsumowują zawody władze GKS Cartusii Kartuzy.

Medale dla Cartusii zdobyli: złoto - Paweł Leik, Szymon Treder, Michał Drywa, Tymoteusz Dampc, Dominika Konkel, Paulina Reiter, Noe Wolski, Dominik Karczewski, Gor Hovsepyan, Natan Wolski, Jakub Myszk; srebro - Tomasz Labuda, Korneliusz Żynda, Aleksander Dunst, Aurelia Godzińska, Oliwier Dobka, Paweł Janzen, Dawid Szynszycki; brąz - Dawid Konkel, Jan Leoniuk, Franciszek Stankowski, Nikodem Marszałkowski, Agnieszka Stankowska, Karol Niklas, Kamil Leik, Jakub Chlechowicz.

Zapaśnicy Moreny Żukowo wywalczyli trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. W klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Medale dla Moreny zdobyli: Igor Dąbrowski, Filip Regliński, Nikodem Sawicki (złoto), Artur Pituła, Hubert Czerwionka (srebro), Oskar Leonarczyk, Sebastian Felski (brąz).

W zawodach wystartował także klub UKS Orlik Przodkowo, który zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Medale najmłodszym wręczali burmistrz Kartuz, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego oraz medaliści I Pucharu Polski seniorów - Gevorg Sahakyan i Aleksander Mielewczyk.