Zamknij

Są środki na wsparcie organizacji sportowych w trudnej sytuacji

11:53, 27.04.2020 | W.D.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.W.Drewka
REKLAMA

Samorząd Województwa Pomorskiego we współpracy z Pomorską Federacją Sportu opracował pomorski pakiet stabilizacji sportu dzieci i młodzieży. Chodzi o pomoc dla klubów i organizacji sportowych, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej z powodu epidemii koronawirusa. 

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa wiele klubów i organizacji sportowych znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przepisy związane z pandemią najpierw ograniczyły, a potem uniemożliwiły odbywanie zajęć sportowych i treningów. Wielu trenerów i instruktorów może stracić środki do życia. Dlatego Samorząd Województwa Pomorskiego wspólnie z Pomorską Federacją Sportu opracował specjalny program, który ma wspomóc środowisko sportowe. Do rozdysponowania będzie 350 - 400 tys. zł.

Program ma wspierać działalność klubów i organizacji sportowych skupionych w Pomorskiej Federacji Sportu.

- Monitorujemy sytuację, rozmawiamy z wojewódzkimi związkami sportowymi oraz klubami, które borykają się z problemami finansowymi. Pomagamy w ich rozwiązywaniu - mówi Maciej Kowalczuk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, jeden z inicjatorów programu antykryzysowego. - Niektóre, zwłaszcza te mniejsze kluby potrzebują środków na podstawowe zakupy. Ostatnio poprzez Pomorski Związek Jeździecki dokupiona została pasza i owies dla koni w małych klubach jeździeckich.

Tego typu problemów jest coraz więcej. W trudnej sytuacji znaleźli się także trenerzy i instruktorzy. Większość trenerów różnych dyscyplin sportowych przeszła na pracę zdalną z zawodnikami. Często brakuje odpowiedniego sprzętu i wiedzy informatycznej. Dlatego Pomorska Federacja Sportu zaopatruje ich w komputery i oprogramowanie oraz organizuje zdalne dokształcanie szkoleniowców.

- Naszą pomoc określa pomorski pakiet stabilizacji sportu dzieci i młodzieży, który ma zapobiegać stratom w tym środowisku - tłumaczy Bartosz Krawczyński, dyrektor Pomorskiej Federacji Sportu. - Na bieżąco monitorowana jest aktualna sytuacja zawodowa trenerów współpracujących z PFS, szkolących dzieci i młodzież na terenie województwa. Mamy przygotowane rozwiązania, które mają zrekompensować niedogodności związane z utratą dochodów. Działaniami na początek objęci zostaną trenerzy unihokeja, pięcioboju nowoczesnego, badmintona, taekwondo, którzy znaleźli się w bardzo złej sytuacji finansowej.

W wyniku korekty budżetowej, środki, które miały być przeznaczone na organizacje wielu imprez odwołanych z powodu pandemii, przesunięto na utrzymanie lokalnych struktur sportowych. Wartość działań, które zostaną podjęte w ramach specjalnej pomocy, szacowana jest aktualnie na około 350 - 400 tys. złotych. Kwota ta może się jednak zmienić w zależności od czasu trwania pandemii i bieżących potrzeb środowiska. Zgodnie z informacjami z sobotniej konferencji rządu, od 4 maja pomorski sport ma być stopniowo "odmrażany".

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Koń by się uśmiałKoń by się uśmiał

2 0

Drogi Panie Macieju Kowalczuk czytając pobieżnie ten tekst to wypchaliście się sianem 18:42, 29.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA