Kaszubscy Siłacze świetnie poradzili sobie na Mistrzostwach Szczecinka

21:31, 16.09.2020 oprac.W.D. Aktualizacja: 21:57, 16.09.2020
Skomentuj fot.Radunia Stężyca fot.Radunia Stężyca

Dobrą formę pokazali siłacze z Raduni Stężyca podczas Mistrzostw Szczecinka, a zwłaszcza Patryk Borzestowski pokazał, że jest w stanie walczyć o podium w swojej kategorii wagowej.

W konkurencji wyciskania leżąc Michał Pałubicki nie dostał się na podium, ale i tak zalicza występ do udanych. W kategorii do 115 kg masy ciała uplasował się na 7. pozycji z wynikiem 160 kg. W niedzielę odbyła się konkurencja Martwy Ciąg. W tej dziedzinie dobrze już znani siłacze pokazali charakter i znaleźli się na podium.

Maciej Zaborowski w kategorii 125 kg+ masy ciała znalazł się na podium z wynikiem 280 kg i zajął 3. miejsce w tej kategorii wagowej. Patryk Borzestowski po raz kolejny pokazał, że jest w stanie walczyć o podium i po raz drugi z kolei udało się wygrać swoją kategorię wagową czyli do 93 kg masy ciała.

Z wynikiem 272.5 kg, które zaliczył stanął na samym szczycie podium i świętować kolejne zwycięstwo. Ponadto Patryk zajął 2. miejsce również w kategorii Junior 23 open. Z początkiem października planowane są kolejne zawody, więc zawodnicy liczą na kolejne dobre wyniki.