Młode koszykarki UKS BAT walczyły o punkty na własnej hali

21:09, 14.11.2020 UKS BAT Kartuzy/oprac.W.D. Aktualizacja: 21:10, 14.11.2020
Skomentuj fot.UKS BAT Kartuzy fot.UKS BAT Kartuzy

Koszykarki UKS Bat Kartuzy rozpoczęły sezon w nietypowych warunkach. W miniony piątek rozegrały dopiero pierwszy mecz we własnej hali, przy obostrzeniach sanitarnych. Koszykarki z rocznika 2007  podejmowały zeszłorocznego mistrza ligi Truso Elbląg.

W minionym sezonie drużyna przegrała różnicą 31 punktów. Ten mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku drużyny przyjezdnej i jeszcze większej niemocy gospodyń, co po pierwszych trzech minutach przełożyło się wynik 0- 9 dla gości.

Z czasem kartuzianki lepiej zaczęły bronić, co przełożyło się na punkty z łatwych pozycji i na koniec trzeciej kwarty gospodynie prowadziły jednym punktem.

Ostatnia kwarta to gra "kosz za kosz". Niestety proste błędy w końcówce meczu spowodowały straty punktów i to drużyna z Elbląga cieszyła się z wygranej 55 - 52. Mimo przegranego meczu cała drużyna pokazała charakter i co cieszy najbardziej to progres drużyny.

Również we własnej hali młodsza drużyna z rocznika 2008 podejmowała zespół GTK Arka Gdynia. Są to dwie najlepsze drużyny w lidze w tym roczniku. Pierwsza kwarta spotkania była najbardziej wyrównana. Z czasem gospodynie wykorzystując swoje atuty powiększały sukcesywnie przewagę, by ostatecznie pewnie wygrać 74 -45.