Zamknij

Stypendia starosty czekają na sportowców. Jeszcze tydzień na złożenie wniosku

13:15, 12.01.2021 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. nadesłane/archiwum
REKLAMA

Stypendia wysokości do 1500 zł dla uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Europy lub do 1000 zł dla medalistów Mistrzostw Polski czy zawodników kadry narodowej czekają na sportowców z powiatu kartuskiego. Termin składania wniosków upływa 20 stycznia.

Jeszcze przez tydzień sportowcy z powiatu kartuskiego mogą składać wnioski o przyznanie stypendium Starosty Kartuskiego. Jego wysokość wynosić może miesięcznie: do kwoty 1500 złotych brutto dla uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i członków kadry olimpijskiej oraz do kwoty 1000 złotych brutto dla medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodników kadry narodowej, zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej w danej dyscyplinie sportowej.

Stypendium wypłacane jest miesięcznie na podstawie umowy i może być przyznane na okres do12 miesięcy. Może zostać przyznane zawodnikowi, mieszkającemu na terenie powiatu kartuskiego, uprawiającemu dyscyplinę sportu we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia albo dyscyplinę w sportach osób niepełnosprawnych. Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić klub sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej.

Wnioski należy złożyć w Wydziale Kultury, Promocji i Strategii  Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 26. Dokumenty i regulamin znajdują się na stronie powiatu kartuskiego.

W ubiegłym roku stypendia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym przyznano 47 osobom. Wśród nagrodzonych byli przedstawiciele takich dyscyplin jak m.in. zapasy, koszykówka, siatkówka, kolarstwo, pływanie, lekkoatletyka, a nawet jeździectwo i jazda figurowa na lodzie.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA