Świetny start pływaków Cartusii w mistrzostwach kategorii dzieci

10:58, 13.06.2021 Karol Tomczuk/oprac.W.D. Aktualizacja: 11:10, 13.06.2021
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

W Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w pływaniu dzieci do 10 - 11 lat w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10, 11- letnich. Zawodnicy klubu GKS Cartusia z rocznika 2010, ciężko pracując, przygotowywali się do nich przez cały rok szkolny.

Wszyscy spisali się rewelacyjnie i po zmaganiach w dwóch blokach w końcowej klasyfikacji medalowej GKS Cartusia zajęła pierwsze miejsce, a w klasyfikacji drużynowej trzecie.

Dziewczęta zdobyły złote medale we wszystkich konkurencjach jakie były na zawodach w ich kategorii wiekowej - 6 indywidualnie oraz 2 w sztafetach.

Sztafety w składzie: Tomczuk, Gruda, Beyer, Rybakowska genialnie popłynęły 4x50 m zmiennym i 4x50m dowolnym bezkonkurencyjnie zdobywając 2 złota.