Zamknij

Uczniowie z Tuchlina wysoko w wojewódzkich zawodach w unihokeju

15:01, 06.12.2021 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie bardzo dobrze poradzili sobie w półfinałach, a potem w finałach wojewódzkich w unihokeju. Chłopcy młodsi zajęli drugie miejsce w wojewódzkim finale - tak wysoko nie zaszła do tej pory żadna drużyna z gm. Sierakowice. 

Cykl zawodów międzyszkolnych w unihokeju chłopców i dziewcząt z dwóch roczników 2007/ 2008 oraz 2009 i młodsi rozpoczął się w październiku. Na etapie gminnym gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Tuchlinie. Ostatecznie w rywalizacji wszystkich roczników uczniowie z SP Tuchlino odnieśli zwycięstwo w 3 kategoriach, reprezentując na dalszych etapach gminę Sierakowice. 

Na początku listopada odbyły się dwa turnieje Powiatowych Eliminacji Unihokeja w Przyjaźni. Szkołę Podstawową w Tuchlinie reprezentowały aż trzy drużyny: chłopców i dziewcząt młodszych z rocznika 2009 oraz drużyna chłopców starszych rocznika 2007/2008. Po bardzo trudnym turnieju, ciężkiej walce i rewelacyjnej grze, wszystkie drużyny z Tuchlina zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, awansując tym samym do półfinałów wojewódzkich.

W półfinałach wojewódzkich chłopcy i dziewczęta młodsi rozegrali swoje zawody w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, jednak będący w wysokiej formie chłopcy z Tuchlina ponownie odnieśli zwycięstwo zajmując pierwsze miejsce. Dziewczęta zaś po wyrównanych spotkaniach zajęły 3 lokatę w turnieju.

W półfinałach wojewódzkich chłopców starszych rocznik 2007/2008, które odbyły się tydzień później w Wejherowie reprezentacja z Tuchlina po zaciętym boju zajęła ostatecznie trzecie miejsce w danej rywalizacji.

Dzięki bardzo dobrej postawie chłopców młodszych w poprzednich turniejach mogli oni reprezentować po raz pierwszy w historii gminę Sierakowice w finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Unihokeju w Prabutach.

W rywalizacji najlepszych zespołów z województwa wzięło udział aż 6 ekip podzielonych na dwie grupy. Po bardzo zaciętych, wyrównanych meczach w grupie, zespół z Tuchlina zajął 1 miejsce, co dawało mu bezpośredni awans do wielkiego finału. Niestety bo bardzo wyrównanym boju i już nawet stanie 2:0 dla Tuchlina, ostatecznie nie udało się dowieść zwycięstwa do końca. Chłopcy przegrali 4:2 i zajęli rewelacyjne drugie miejsce w województwie.

WYNIKI:

  1. SP w Małych Walichnowach                                                                                            
  2. SP w Tuchlinie   
  3. SP Nr 81 w Gdańsku
  4. Zespół Szkół w Tuchomiu
  5. SP w Suchym Dębie
  6. SP w Trumiejkach

Uczniowie, opiekunowie i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tuchlinie serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Sierakowice za wszelką pomoc udzieloną w czasie trwania rozgrywek.

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NiktNikt

0 0

My też zajęliśmy 2 miejsce w wojewódzkim szkoła w Tuchlinie w 2017-2018 chyba mogę zdjęcie gazety podesłać więc szkoła podstawowa w Tuchlinie rządzi 09:09, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%