Zamknij
REKLAMA

Szachy. Paweł Teclaf powalczy o brązowy medal Mistrzostw Polski!

13:08, 13.05.2022 | M.Dz., info: PZSzach
Skomentuj fot. screen z: YouTube/Polski Związek Szachowy
REKLAMA

Młody i utalentowany szachista z Kartuz Paweł Teclaf startuje w Mistrzostwach Polski w Szachach, które odbywają się w Kruszwicy. Wczoraj przegrał walkę o wejście do półfinału, ale powalczy w repasażach o trzecie miejsce. 

Paweł Teclaf, międzynarodowy mistrz szachowy i zawodnik KKS Ormuzd Kartuzy, remisując drugą partię meczu Indywidualnych Mistrzostw Polski zapewnił sobie start w drugiej rundzie. Zmierzył się w niej z Kacprem Piorunem, arcymistrzem szachowym z KSz Stilon Gorzów Wlkp.. 

Walka była emocjonująca, zwłaszcza dogrywka. 

- Partie szybkie zakończyły się remisami, w blitzu było 1:1 i dopiero w tzw. armagedonie poznaliśmy zwycięzcę. Walka trwała do ostatniej sekundy i Kacper finalnie wygrał - informuje KKK Ormuzd. 

Paweł Teclaf powalczy dalej o brązowy medal. Jego następnym rywalem będzie Łukasz Licznerski z LKS "Parnas" Stara Wieś. Zmagania można śledzić na stronie Polskiego Związku Szachowego na YouTube. 

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski zawodnicy rywalizują o zaszczytne tytuły, miejsca w kadrach narodowych oraz imponujące nagrody finansowe. Łączna pula nagród jest rekordowa - wynosi 350 tys. zł. Zwycięzcy Mistrzostw każdego z turniejów otrzymają po 60 000 złotych.

Do przebiegu rozgrywek w turnieju mężczyzn zostały wprowadzone znaczne innowacje. Po raz pierwszy w historii gra toczyć się będzie według systemu pucharowego z repasażami. Szesnastu szachistów (średni ranking Elo: 2546) rozgrywa mecze (tempo gry identyczne, jak w turnieju kobiecym) złożone z dwóch partii.

W przypadku remisu w meczu przeprowadzona zostanie dogrywka, która może składać się maksymalnie z 3 faz: meczu tempem szachów szybkich, meczu tempem błyskawicznym i wreszcie, jeśli wcześniejsze pojedynki nie dadzą wyłonią zwycięzcy, rozegrany zostanie tzw. armagedon – jedna partia, rozstrzygająca cały mecz.

Zawodnicy, którzy przegrają swoje mecze, wciąż będą mogli brać udział w repasażach, walcząc o miejsce na podium. Równolegle z wielkim finałem kibice będą świadkami turnieju o 3. miejsce, który rozegrany zostanie systemem dwukołowym na dystansie 10 rund w szachach szybkich. Weźmie w nich udział 6 najlepszych zawodników z repasaży.

(M.Dz., info: PZSzach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pionekpionek

4 0

Paweł walcz z konkurentami jak nie wieżą to końskim kopytem 16:42, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%