Ważne zwycięstwo Cartusii 1923 w derbach Pomorza, dobry mecz drugiej drużyny

10:00, 15.09.2022 GKS Cartusia 1923/oprac.W.D. Aktualizacja: 12:56, 15.09.2022
Skomentuj fot.GKS Cartusia 1923 fot.GKS Cartusia 1923

Wynikiem 0:1 dla Cartusii 1923 zakończyło się starcie niebiesko-biało-czarnych w ramach rozgrywek III Ligi z Bałtykiem Gdynia. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza pokonali gdynian, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił już w 2 minucie Michał Marczak.

Pomimo tylko jednej strzelonej w tym spotkaniu bramki, mecz mógł się podobać i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego a zgromadzeni na trybunach kibice na pewno obejrzeli dobre widowisko.

Składy drużyn :

Cartusia: Prokopenko- Waleński (72’ Kucher), Szałecki, Garbacik (kpt), Kopania- Trela (55’ Tomczak), Dobek, Poręba M., Zelenevych (72’ Żukowski), Poręba J. (64’ Sobstyl Jałoszyński)- Marczak; Rez.: Dąbrowny- Tomczak, Kucher, Żukowski, Parulski, Sobstyl Jałoszyński, Iwanowski;

Bałtyk: Bartkowiak- Kaźmierczak, Korpalski, Klimek, Długołęcki (kpt), Sluga (61’Bach), Skrzecz, Gołuński, Bożym (46' Waszczuk), Bohm, Fietz; Rez.: Rabin- Bach, Wołowski, Waszczuk, Jankowski, Łukasik, Brodnicki;

Bramki: 0:1 Marczak (2’)

Kartki:

Cartusia: Poręba J. (ż), trener Cecherz (ż), Waleński (ż), Poręba M. (ż);

Bałtyk: Korpalski (ż), Długołęcki (ż), Bohm (ż), Klimek (ż)

Efektownym zwycięstwem zakończyło się także spotkanie rezerw Cartusii, które na własnym boisku w ramach rozgrywek V ligi podejmowały ekipę GLKS Różyny. W pojedynku tym kartuzianie dominowali na boisku przez pełne 90 minut i zasłużenie wygrali go 4:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.