Pierwsze zwycięstwo Autoinwestu Żukowo w Lidze Centralnej

10:22, 05.10.2022 Autoinwest Żukowo/oprac.W.D. Aktualizacja: 10:33, 05.10.2022
Skomentuj fot.Autoinwest Żukowo fot.Autoinwest Żukowo

Klub Piłki Ręcznej Autoinwest Żukowo w III kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Ligi Centralnej Piłki Ręcznej Mężczyzn odniósł pierwsze zwycięstwo. Rywalem była drużyna Zagłębie Handball Team Sosnowiec.

Gospodarze od początku osiągnęli przewagę, grali skutecznie w ataku i ostrożnie w obronie. Do przerwy KPR Autoinwest Żukowo wygrywał 15:13. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście. W 41 minucie drużyna z Sosnowca prowadziła 20:18.

Jednak od tego momentu gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W ciągu 3 minut zdobyli kolejne cztery bramki i nie oddali prowadzenia do końca meczu. Do wysokiej formy wraca nasz kapitan - Grzegorz Dorsz, który w całym meczu zdobył łącznie 15 bramek.

Gospodarzy do zwycięstwa, praktycznie przez cały mecz, niósł głośny i gorący doping kibiców. W przerwie, po raz kolejny odbył się pokaz gry najmłodszych piłkarzy ręcznych - Kids Handball 1x1.

Po zakończeniu meczu odbyło się losowanie nagród rzeczowych dla sympatyków klubu, którzy wzięli udział w loterii.

Kolejny mecz w Żukowie odbędzie się już 16 października o godz. 17.00. Żukowska drużyna zmierzy się z ekipą ze Śląska Wrocław.