Zamknij

Szymon Pomian z Cartusii obronił tytuł Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym

13:50, 16.01.2023 M.Dz. Aktualizacja: 15:32, 16.01.2023
Skomentuj fot. screen z: YouTube/LKS Trasa Zielona Góra fot. screen z: YouTube/LKS Trasa Zielona Góra

Szymon Pomian - zawodnik GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier wywalczył w miniony weekend złoty medal podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Obronił tym samym tytuł zdobyty rok temu.

Osiemdziesiąte szóste Mistrzostwa Polski odbywały się 14-15 stycznia na terenie WOSiR Drzonków w Zielonej Górze. W łączonym wyścigu elity mężczyzn i młodzieżowców startował Szymon Pomian z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier.

Zawodnicy startujący w tych kategoriach musieli pokonać siedem trzykilometrowych rund, czyli liczącą łącznie 21 kilometrów trasę. Były fragmenty błotniste, pokryte piaskiem, nie zabrakło podbiegów i sztucznych przeszkód.

Zawodnik Cartusii zajął ostatecznie trzecie miejsce w wyścigu elity i był najlepszy w kategorii U23. Na metę przyjechał z czasem 01:05:19. Tym samym ponownie wywalczył tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej oraz brązowy medal w elicie mężczyzn.

Relację z niedzielnych zmagań oraz dekorację zawodników można zobaczyć TUTAJ.

Z wynikami można zapoznać się na stronie wynikizawodow.eu.