Kartuscy kolarze udanie rozpoczęli sezon torowy

19:14, 01.02.2023 D.Malecki
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Zawodnicy sekcji kolarskiej GKS Cartusia na torze w Pruszkowie podczas Grand Prix Poland UCI2 w międzynarodowym towarzystwie udanie rozpoczęli zmagania torowe.

Damian Sławek wygrał wyścig eliminacyjny, w wyścigu scratch. Uległ tylko Norwegowi i w efekcie był drugi. Kacper Majewski w parze z Bartoszem Rudykiem wygrał madisona, a w wyścigu na 4 km indywidualnie uzyskał 3 miejsce. Marianna Hall zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 3 km.

Kacper Majewski przebywa w tej chwili z kadrą przygotowując się do Torowych Mistrzostw Europy Elity, które odbędą się w dniach 8 -12 lutego w Grenchen.

Z wyjazdu do Szwajcarii Adama Woźniaka wyeliminowała z kolei kontuzja. Szymon Sajnok również dostał powołanie na reprezentowanie Polski w Mistrzostwach Europy. Są to jednocześnie pierwsze kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich.

[FOTORELACJA]27829[/FOTORELACJA]

Natomiast Szymon Pomian wraz z Kadrą Narodową przygotowuje się do startu w Przełajowych Mistrzostwach Świata Hoogerheide, które odbędą się w dniach 03-05 lutego w Holandii.