Zamknij
REKLAMA

Dyskusje, atrakcyjne warsztaty - ULKA dla aktywnych kobiet

21:02, 25.12.2018 | Artykuł sponsorowany
fot.KUL

Nauczycielki, animatorki kultury, księgowe, pracownice socjalne i kobiety wielu innych profesji biorą udział w projekcie Uniwersytet Ludowy dla Kobiet Aktywnych. To przedsięwzięcie, które chcą działać i dzielić się swoim doświadczeniem, niezależnie od wieku, wykształcenia czy statusu zatrudnienia.

 

W projekcie bierze udział 16 kobiet z powiatu kartuskiego. W tym roku zrealizowano ponad 45 godzin szkoleniowych z zakresu komunikacji, animacji społecznej, logiki projektowej, procesów włączających młodzież do aktywności społecznej. W ramach projektu ULKA (Uniwersytet Ludowy dla Kobiet Aktywnych) zorganizowane zostały m.in. spotkanie z profesorem Cezarym Olbracht-Prondzyńskim, poświęcone wielokulturowości Pomorza. 

Panie aktywnie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Martyną Bundą, autorką książki "Nieczułość", które odbyło się w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku. Żywo dyskutowano tam o sytuacji kobiet na wsi, dawniej oraz współcześnie.

Jako działanie dodatkowe uczestniczki projektu współorganizowały z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku warsztaty pod hasłem "Kobiety miast i wsi łączcie się". Zadanie to będzie kontynuowane w przyszłym roku. Tak jak program szkoleniowy wspierający uczestniczki ULKi w ich aktywności społecznej. Zaplanowano  także program wsparcia monitoringu, prace nad miniprojektami.

Na zakończenie projektu ULKA planowana jest I Powiatowa Debata Kobiet.

Kaszubski Uniwersytet Ludowy życzy w wszystkim w Nowym Roku wielu sukcesów, inspirujących spotkań, nowych wyzwań i spełnienia w każdej aktywności społecznej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA