Zamknij

Żukowo. Artyści z gdańskiej Szkoły Baletowej zachwycili publiczność

18:57, 02.02.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Swoje taneczne umiejętności zaprezentowali dziś w Żukowie uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Zaprezentowali klasyczne układy baletowe, jak i tańce regionalne czy współczesne.

W Żukowie królował dziś balet. Wspaniałe układy taneczne zaprezentowali uczniowie gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, zachwycając zgromadzoną w hali sportowo-widowiskowej publiczność.

- Cieszymy się, że w Żukowie kolejny raz gościmy koryfeuszy sztuki, którą zwyczajowo prezentują na deskach Państwowej Opery Bałtyckiej w formie koncertów, uczestnictwa w przedstawieniach operowych lub też stanowią część składową zespołu baletowego opery współtworząc znaczące spektakle baletowe wystawiane w tej prestiżowej i szacownej instytucji - podkreślał choreograf Janusz Stoppa, dziękując władzom szkoły, że zgodziły się na zorganizowanie koncertu w Żukowie.

fot. Magda Dzienisz

Przypomniał również, że niektórzy członkowie żukowskiego zespołu tanecznego "Rapsodia" także byli absolwentami gdańskiej Szkoły Baletowej.

- Żukowo tańcem stoi - zaznaczył Janusz Stoppa, zachęcając do wstąpienia w mury szkoły.

Zaprezentowano m.in. układ taneczny pn. "Asturias" do muzyki Isaaca Albeniza, zespołowy walc do muzyki Piotra Czajkowskiego, taniec  Błękitnego Ptaka z baletu "Śpiąca Królewna" Piotra Czajkowskiego, mazurki, marsz z baletu "Dziadek do Orzechów". Widzowie nagradzali młodych tancerzy gromkimi brawami, podziwiając ich talent, lekkość, grację i taneczne umiejętności.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone