Zamknij

Topowe Teorie Spiskowe o demonach i zbrodniach na Kaszubach (film)

14:38, 14.02.2019 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
screen z: https://www.youtube.com/watch?v=gNoUxbsYOu8&t=472s

Na popularnym kanale YouTube: Topowe Teorie Spiskowe, opublikowano film o duchach, demonach i zbrodniach na Kaszubach i Pomorzu. Twórcy filmu odwiedzili m.in. cmentarzysko kurhanowe Uniradze w gm. Stężyca, opowiadają też o kaszubskich wierzeniach.

Topowe Teorie Spiskowe mają prawie pół miliona subskrypcji na YouTube, twórcy kanału opowiadają o niewyjaśnionych zagadkach, interesujących teoriach spiskowych w Polsce i na świecie. Można znaleźć filmiki o kosmitach, apokalipsie Zombie, jaszczuroludziach, Illuminati, III wojnie światowej, a także tajemnicy śmierci Michaela Jacksona, papieżycy Joannie czy nazistach i okultyzmie.

- Topowe Teorie Spiskowe są jednym z największych kanałów w Polsce, nie tylko w swojej tematyce. Opowiadamy o historii, ale również o mitologii czy religii i kulturze masowej- informuje Andrzej Mazuruk, producent kanału.

Twórcy Topowych Teorii Spiskowych odwiedzili też Kaszuby i Malbork - w ostatnio opublikowanym filmiku opowiadają o regionalnych duchach, demonach i zbrodniach. Można posłuchać o tutejszych wierzeniach w demony: Mumocza czy Wieszczego, duszach pokutnych, nawiedzonych domach oraz tajemnicach Jeziora Kaplicznego koło Kościerzyny. Autorzy dokumentu pokazali także cmentarzysko kurhanowe Uniradze, które, według niektórych teorii, miało być... planem baz kosmicznych dla Polski.

(Magda Dzienisz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Z demonami nie maZ demonami nie ma

3 0

żartów - nos rozkwaszą, oczka podbiją i wygląda się jak widać na zdjęciu. Mogło być jeszcze gorzej ! 20:02, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1 Tymoteusz 41 Tymoteusz 4

1 1

Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.  [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane.
1-2 02:09, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiedźmaWiedźma

1 2

Mi nie przeszkadza, że ma popsuty nos. Ciekawych historii się dowiedziałam o krainie , w której mieszkam od kilku lat. Trochę przerażające i okrutne, ale widać takie rzeczy się onegdaj działy :) 08:56, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone