Zamknij

Kartuzy. Sto pytań o książki w Bibliotece Pedagogicznej - Wielka Liga Czytelników

10:40, 03.03.2019 | nadesłane: Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W czwartek w Bibliotece Pedagogicznej w Kartuzach odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Wzięły w nim udział 3 drużyny, w kategoriach klasy 5-8 i w kategorii klasy 1-4. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na ponad 100 pytań.

W konkursie brały udział reprezentacje ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni. Uczniowie musieli odpowiedzieć na ponad sto bardzo szczegółowych pytań dotyczących konkretnych książek.

Na pytanie, dlaczego lubicie czytać książki i dlaczego uważacie, że czytanie jest ważne, młodzi czytelnicy odpowiedzieli:

- Książki to są dla mnie takie jakby filmy, tylko, że lepsze, bo w filmie reżyser decyduje jak mają wyglądać miejsca i postacie, a w książkach sam jestem jakby reżyserem, sam decyduję jak wszystko ma wyglądać - mówi Szymon.

fot. nadesłane

- Czytanie przede wszystkim rozwija - mówi Wojtek.

- Czytanie zawsze sprawiało mi dużą frajdę już od dzieciństwa, moja mama mi czytała jak byłam mała i zaszczepiła we mnie tę pasję - mówi Malwina.

- Pytania były naprawdę trudne, ale uczestnicy byli dobrze przygotowani, więc mamy nadzieję, że poradzili sobie bardzo dobrze. My ze swojej strony cieszymy się, że dzieci chętnie czytają - mówi pani Agnieszka Krzyżanowska koordynator powiatowy projektu.

Biblioteka pragnie gorąco podziękować księgarni Biały Kruk oraz księgarni Sezam z Kartuz, księgarni Anwi z Gdańska oraz Pracowni i Galerii Kaszubskiej Farwa z Kościerzyny za ufundowanie nagród.

fot. nadesłane

(nadesłane: Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone