Zamknij

Będą prace konserwatorskie w kościołach. Umowy na dotacje podpisane

14:30, 08.03.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach

Starosta i wicestarosta podpisali umowy na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich w trzech parafiach w powiecie kartuskim. Pieniądze pozyskały parafie w Mirachowie, Żukowie i Kartuzach.

Jak już informowaliśmy, trzy parafie pozyskały dofinansowanie z budżetu powiatu kartuskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. We wtorek podpisano stosowne umowy z proboszczami: ks. Krzysztofem Saganem, ks. Piotrem Krupińskim i ks. Bogdanem Myszkiem. Łączna suma dotacji to 130 tys. zł. 

fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach

W kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Żukowie przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie i restauratorskie przy dwóch ołtarzach (ołtarz św. Rodziny, ołtarz św. Barbary) - pozyskano na ten cel 59 tys. zł. Kartuska kolegiata pozyskała kwotę 33 tys. zł, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich obrazu "Św. Augustyn". Sumą 38 tys. zł dofinansowano parafię pw. Św. Jana Chrzciciela w Mirachowie. Dzięki dotacji wymieniona zostanie podłoga, częściowo wymienione stopnie wraz z brakującymi częściami balustrady na chór, odnowione zostaną belki główne podtrzymujące cały chór wraz z uzupełnieniem brakujących dwóch słupów. 

fot. Starostwo Powiatowe w Kartuzach

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone