Zamknij

Zostań wolontariuszem akcji "Warto zapukać do drzwi"

10:52, 04.08.2019 | Artykuł sponsorowany
fot.nadesłane/Chmielno Non-Stop

Rusza druga edycja projektu "Warto zapukać drzwi!". To jedno z najradośniejszych przedsięwzięć Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP". Trwa nabór wolontariuszy, osób, które chciałyby poświęcić nieco swojego czasu seniorom. 

Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Akcja "Warto zapukać do drzwi!" ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów.

Potrzebni wolontariusze

Organizatorzy szukają wolontariuszy, osób o wielkim sercu i wolnej chwili, aby spędzić ją z drugim człowiekiem. To właśnie wolontariusz spotykać się będzie z seniorem, stanie się dla niego kimś ważnym.

Zadania wolontariusza:
- spotkania z seniorem,
- uczestnictwo w szkoleniach i spotkaniach organizacyjnych,
- pomoc w organizacji wydarzeń oraz czynne uczestnictwo,
- uśmiech i autentyczna chęć podarowania komuś odrobiny swojego serca,
- chwila wolnego czasu.

Mile widziane jest prawo jazdy i samochód (dla osób spoza gminy Chmielno) oraz ukończone 18 lat.

fot.Chmielno NON-STOP

Zgłoszenia

Zainteresowani mogą zgłosić się wysyłając maila na adres: [email protected]. Odwiedź również naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/chmielno.nonstop/. Zgłoszenie nie jest wiążące. Decyzję można podjąć po rozmowie. 

W Twoim sąsiedztwie mieszka samotny senior?

Znasz starszą osobę, której brakuje drugiej osoby? Daj o tym znać na maila: [email protected], bądź w wiadomości prywatnej za pośrednictwem facebookowego profilu organizacji. Organizatorzy pomogą w zgłoszeniu seniora do projektu. O ubiegłorocznej edycji można poczytać tutaj.

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Chmielno i jest realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chmielnie.

 

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone