Zamknij

Warsztaty plastyczne i stoiska z kaszubskimi przysmakami w Centrum Informacji Turystycznej

10:02, 15.07.2019 | K.K
REKLAMA
Skomentuj

W Kartuzach ruszyła nowa inicjatywa, skierowana w dużej mierze do turystów, choć i mieszkańcy chętnie z niej korzystają. W każdy lipcowy i sierpniowy piątek w Centrum Informacji Turystycznej pojawią się stoiska przygotowane przez KGW, na których będzie można zakupić coś smacznego, jak i wykonać własne rękodzieło.

Akcja ruszyła 5 lipca i potrwa do końca wakacji, odbywać się będzie w każdy piątek od godziny 11:00 do 15:00. Podczas pierwszego spotkania na odwiedzających CIT czekało Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii. Nie zabrakło przysmaków, poczynając od różnego rodzaju ciast, a kończąc na domowej roboty smalcu. Ludzie chętnie podchodzili i zakupywali smakołyki prosto z Kaszub.

Najmłodsi również nie mogli narzekać. Na dzieci czekał stół z farbami, deseczkami i figurkami, które mogły pokolorować lub wykonać na nich kaszubski wzór. Żadne dziecko na widok farbek i przyborów do malowania nie mogło przejść obojętnie - w pewnym momencie zaczęło brakować desek!

Natalia Gronda z Centrum Informacji Turystycznej zapytana o to, skąd wziął się pomysł na tę inicjatywę, odpowiada, że jest to odpowiedź na oczekiwania turystów. 

– Były pytania turystów, gdzie można kupić coś swojskiego, kaszubskiego. Stwierdziliśmy ostatnio, że warto coś takiego zorganizować. W pobliżu też nie ma żadnej takiej kawiarni. Pojawiały się też pytania o rękodzieła oraz czy istnieje możliwość wzięcia udziału w jakichś warsztatach – mówi. 

Nie tylko przyjezdni okazali zainteresowanie. Również mieszkańcy Kartuz oraz okolic pojawili się, by kupić kawałek kucha. I jak się okazuje, to również dobra okazja, by różne organizacje mogły zacieśnić między sobą więzy.

– To fajny pomysł, by tak współpracować, a nie że każda organizacja czy instytucja działa oddzielnie. Promowanie kaszubszczyzny to nie tylko koło gospodyń wiejskich, czy jakaś jedna organizacja. Bo my tu jesteśmy na Kaszubach wszyscy razem – zdradziła Małgorzata Szadkowska z KGW w Kolonii.

W najbliższy piątek spotkania w CIT poprowadzą panie z KGW w Mirachowie, które co tydzień będą się zmieniać z paniami z Kolonii.

REKLAMA
(K.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Brawo!Brawo!

0 0

W końcu Kartuzy ożyją! A gdzie inne koła gospodyń?!niech się wszystkie wykażą 16:00, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone