Zamknij

Dziecięcy zespół Czarodzieje z Kaszub wydał nową płytę

12:37, 30.07.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Czarodzieje z Kaszub

"Chodzą strachy" to tytuł najnowszej płyty dziecięcego zespołu rockowego Czarodzieje z Kaszub. To prawdopodobnie jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół grający gatunek muzyczny, który sami określają mianem "The Family Rock".

Najnowsza płyta zespołu jest zwieńczeniem jego kolejnych czterech lat działalności. Płytę promuje singiel pt. "Chodzą strachy", którego telewizyjna premiera miała miejsce na antenie TVP Polonia w czerwcu br. Piosenka porusza temat uzależnień od multimediów oraz zagrożeń w sieci.

 Na płycie pojawi się też hit zespołu AC/DC "Highway to hell", ale w kaszubskojęzycznej wersji z tekstem, którego autorem jest Adam Hebel. W piosence "Podaruj życie" gościnnie zaśpiewał zaś wokalista legendarnej grupy TSA Marek Piekarczyk.

Na płycie znalazły się też piosenki poruszające różne tematy społeczne takie jak bezstresowe wychowanie, czy plotki. Jest też akcent sportowy. Płyta powstała dzięki dofinansowaniu gminy Żukowo i została nagrana w studiu Ton w Sitnie (gm. Żukowo). 

Czarodzieje z Kaszub to prawdopodobnie jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół rockowy, grający muzykę rockową dla całej rodziny. W trakcie 7 lat istnienia grupa zagrała na około 100 koncertach na terenie całego kraju, oraz gościła w ogólnopolskich i zagranicznych audycjach radiowych i telewizyjnych. Zespół tworzą dzieci wieku 9 - 14 lat mieszkające na terenie gminy Żukowo i Kartuzy. Autorem muzyki i tekstów oraz producentem jest Marek Teterycz z Sitna.

REKLAMA
(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone