Zamknij

Somonino. Pierwszy raz wręczono statuetki "Zasłużony dla gminy"

10:28, 19.09.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. UG Somonino

Stanisław Stefanowski i Władysław Tusk są pierwszymi wyróżnionymi tytułami "Zasłużony dla gminy Somonino". Podczas środowej sesji wręczono je po raz pierwszy w historii. Obaj zasłużeni zostali zgłoszeni do nagrody przez wójta gminy Mariana Kowalewskiego.

Uchwałę o ustanowieniu takiego wyróżnienia Rada Gminy Somonino podjęła w czerwcu. Tytuł „Zasłużony dla Gminy" ma być wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za zasługi dla rozwoju gminy Somonino oraz na rzecz jej historii, tożsamości i promocji. W środę, podczas sesji Rady Gminy, statuetki wręczono po raz pierwszy w historii. Otrzymali je Stanisław Stefanowski i Władysław Tusk.

fot. UG Somonino

- Z ogromną przyjemnością wystąpiłem do Rady Gminy o uchwalenie uchwały dotyczącej ustanowienia takiego tytułu. Dziękuję, że Rada Gminy podjęła ten temat - mówił wójt Marian Kowalewski.

Stanisław Stefanowski od ponad 50 lat pełnił rolę sołtysa wsi Egiertowo, za wybitne zasługi otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Złoty Krzyż Zasługi. Dziewięćdziesięcioletni Władysław Tusk od wielu lat był prezesem OSP w Somoninie. Również otrzymał medale i odznaczenia m. in. za Zasługi dla Pożarnictwa, Złoty Krzyż Zasługi.

- Uważam, że to zacne osoby, które zasługują na tytuł "Zasłużony dla gminy Somonino" - podkreślił wójt. 

Stanisław Stefanowski i Władysław Tusk otrzymali statuetki i honorowe dyplomy. 

fot. UG Somonino

- Chciałbym podziękować za taką miłą niespodziankę - mówił Władysław Tusk. - OSP w Somoninie powstała w 1976 r., siedem lat później ja przystąpiłem do niej. Na początku straż mieściła się w starej kuźni, pomieszczenia były zakopcone. Rozpocząłem swoje działania od remontu pomieszczeń, otrzymaliśmy też pierwszego żuka. W 1983 r. powstał komitet budowy nowej strażnicy - wspominał nagrodzony. - Dziś jedno mnie cieszy, nie żałuję tych 34 lat, podczas których służyłem w OSP w Somoninie. Cieszę się, że mam następców, którzy dalej dbają o rozwój naszej jednostki. 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mopsekmopsek

1 3

Widac ze uroczystosc odbyla sie w kosciele o czym swiadczy przewielki krzyz na scianie, czy gminy nie stac, zeby zrobic cos u siebie a nie biegac w laski po prosbie do plebana. 17:52, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OoooooooOooooooo

2 0

Nic nowego dlatego że za byłego wójta to się nazywało nagroda wójta i proszę nie mówić że coś nowego robią 08:04, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone