Zamknij
REKLAMA

Kino, warsztaty, Andrzejki... W gm. Chmielno seniorzy się nie nudzą

14:57, 21.11.2019 | nadesłane: mat. pras., oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W gminie Chmielno realizowany jest projekt pn. „Warto zapukać do drzwi!”, który skierowany jest do seniorów. Wczoraj zostali oni zaproszeni do kina, wcześniej uczestniczyli w warsztatach, a przed nimi zabawa andrzejkowa.

Trwa druga edycja projektu "Warto zapukać drzwi!" realizowany przez Stowarzyszenie Chmielno Non Stop. Wczoraj seniorzy oraz wolontariusze działający w tegorocznej edycji projektu zostali zaproszeni przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie na seans do Kina za Rogiem. Mogli obejrzeć film „Listy do M. 3”. 

Tuż przed wizytą w kinie, seniorzy wzięli także udział w warsztatach, w ramach projektu „E-mocni”. Jego celem jest zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu ponad 14 000 mieszkańców w 126 gminach w całej Polsce. Udział w projekcie bierze m.in. gmina Chmielno. 

Wyjazd do kina oraz udział w warsztatach odbyły się dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Projekt „Warto zapukać do drzwi!” jest dofinansowany ze środków Gminy Chmielno. Seans kinowy był jednak przedsmakiem Spotkania Andrzejkowego dla seniorów, które odbędzie się 29 listopada w sali widowiskowej GOKSiR w Chmielnie.

- Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. "Warto zapukać do drzwi!" ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów. Projekt skierowany jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku - informuje stowarzyszenie Chmielno Non Stop.

(nadesłane: mat. pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Brawo !!! Brawo !!!

3 2

Widać , że decyzja mieszkańców i zmiana Wójta w Chmielnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Brawo dla obecnego Wójta za wszelkie szlachetne inicjatywy !!! 07:33, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@brawo !!!@brawo !!!

5 0

organizatorem nie jest gmina, ale organizacja pozarządowa... co ma do tego wójt? 08:01, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

_@ brawo !!!![email protected] brawo !!!!

3 0

A skąd masz środki na działalność, z jakiego mienia korzystacie, Wójt dał ...
A poprzedni też dawał na szlachetne inicjatywy. To stowarzyszenie jest tam nie od dziś ...
Trochę szacunku i obiektywizmu... 11:01, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do brawoDo brawo

1 0

Jesteś złośliwym trolem . Stowarzyszenie Non Stop podobnie jak i inne Organizacje pozarządowe powstały w Gminie Chmielno kilka lat temu i były wspierane przez poprzedniego Wójta. Kino za Rogiem , Szlachetna Paczka , jak i wiele innych projektów skierowanych do ludzi w podeszłym wieku były organizowane przez GOKSiR Chmielno od kilku lat , również przy zdecydowanym poparciu poprzedniego Wójta. I podziękowanie dla obecnego Wójta , że takie imprezy są nadal organizowane 14:34, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadzioTadzio

1 1

Tak jak zwykle, pic na wodę fotomontaż, pozorne działania, które nic nie wnoszą.W dalszym ciągu w Chmielnie panuje "beton" urzędniczy. Wszyscy urzędnicy UG Chmielno do wymiany, panuje marazm, brak kompetencji i brak zrozumienia dla petenta... I po co te szkolenia z UE. Niestety 18:41, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA