Zamknij

Sukcesy młodego akordeonisty z Sierakowic

14:45, 15.01.2020 | oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Albert Woelke. fot.nadesłane/archiwum prywatne

Albert Woelke, osiemnastoletni mieszkaniec Sierakowic, uczeń gdańskiej szkoły muzycznej ma za sobą sukces w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku-Białej.

Albert Woleke jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach, gdzie uczęszczał do klasy akordeonu Grzegorza Borsuka. Teraz jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie akordeonu prof. dr hab. Krzysztofa Olczaka. 

Niedawno wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku-Białej uzyskując najwyższą punktację i zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii. Ale to nie jedyne występy i sukcesy młodego akordeonisty. 

- W minionym roku brałem również udział w innych konkursach, między innymi w III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim, na którym zdobyłem trzecie miejsce - podkreśla Albert Woelke. - Miałem okazję brać udział w koncertach odbywających się w Gdańsku, między innymi w Ratuszu Staromiejskim, Operze Bałtyckiej, Radiu Gdańsk. Na swoim koncie mam również wiele koncertów solowych, a swoją przyszłość bez wątpienia wiążę z muzyką. 

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ej noEj no

5 0

A co z borsukami Albert no weź!! GRATULACJE!!!! 15:23, 15.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Puls pulsPuls puls

1 0

Mślę że Albert wkońcu wskrzesi i poprowadzi zespół "borsuki" 18:20, 15.01.2020


No joNo jo

1 0

Albert wes le mie cos zagryj 22:40, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone