Zamknij
REKLAMA

Dzień Kobiet w lipcu. Tak się bawią HopoBabki

08:46, 08.07.2020 | nadesłane/oprac.W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Członkinie Stowarzyszenie HopoBabki w Hopowie zorganizowały sobie nietypowy Dzień Kobiet, bo odbywający się w lipcu. Impreza planowana była wcześniej i miała się odbyć w marcu, ale ze względu na sytuację epidemiczną w kraju spotkanie trzeba było przełożyć. Wyszło nawet lepiej niż zakładano.

Celem spotkania było zapoznanie mieszkanek Hopowa z programem i planem działania nowo powstałego stowarzyszenia oraz zachęcenie do zapisania się i aktywnego działania na rzecz promocji i rozwoju wsi Hopowo.

Panie spotkały się siedzibie OSP Hopowo, która na tą okoliczność zmieniła się w uroczą kolorową kawiarnię. Imprezę otworzyła przewodnicząca stowarzyszenia Aleksandra Konopka, która wraz z koleżankami zaprezentowała osiągnięcia stowarzyszenia, a tych jest już sporo. To m.in. udział w warsztatach makijażu i zielarstwa, zorganizowanie Dnia Dziecka oraz ferii zimowych i zabawy karnawałowej oraz imprezy integracyjnej przy ognisku.

fot.nadesłane

Członkinie opowiadały o najbliższych planach. Panie wezmą także udział w projekcie "Ja, Ty, My - Sąsiedzi”, który polega na zorganizowaniu "Hopowskich Dni Sąsiedzkich" w miejscowości Hopowo.

Będzie to cykl spotkań dla mieszkańców wsi, po to aby poznać talenty sąsiadów, zintegrować się z nowymi mieszkańcami, wziąć udział w konkursie kulinarnym na potrawę regionalną, kultywować dawne tradycje, wspólnie zadbać o estetykę i czystość wsi, a także zmotywować mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Kolejnym ważnym celem stowarzyszenia jest współudział w organizacji wydarzenia "Potańcówka przy Szadym Buku" w ramach projektu Wiejskie Kuźnie Pamięci realizowanym przez animatorki edukacji regionalnej z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego. Z tej okazji mieszkańcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tańców ludowych i zabawie na świeżym powietrzu.

fot.nadesłane

Na spotkanie przyjechały także przedstawicielki KGW w Chwaszczynie i Sławkach, które zachęcały kobiety do aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Opowiadały o pozytywnych aspektach wspólnych spotkań oraz o sile kobiet. Podczas imprezy nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców. Wieczór umiliła paniom muzyka, a także pyszne babeczki przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia HopoBabki. Kobiety z uśmiechem na twarzy bawiły się do późnych godzin wieczornych.

fot.nadesłane

(nadesłane/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

młodzieżmłodzież

3 1

przypatrzcie się 2 zdjęciu i powiedzcie, która na tym zdjęciu ma na imię Rafał :))))))
no tak niedługo wybory, coś widzę, że co niektórzy wódkę PutinOwkę wciągają!!!! 09:54, 08.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RafalalosRafalalos

1 1

Drugi z lewej? Mylę się czy nie? 13:57, 08.07.2020


brawo!brawo!

4 4

piękne jest to stowarzyszenie. Nie należę do niego, bo nie jestem babką, ale widzę ile radości daje im spotkanie się razem. Brawo! 10:06, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimus_AlcoholicusAnonimus_Alcoholicus

3 1

Sporo alko...jakoś tak nie przystoi... 13:58, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 1

Myślałam że nasza dama brygadzistka z Hopowa będzie na tym zdjęciu 😂😂 18:38, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA