Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. 68 tys. zł na działania kulturalne. Trwa konkurs dla NGO

12:25, 27.07.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Gmina Kartuzy ogłosiła Otwarty Konkurs Ofert na realizację przedsięwzięć związanych z kulturą i sztuką, promocją Kaszub, turystyką i tych aktywizujących osoby starsze. Łącznie do rozdysponowania jest 68 tys. zł. 

Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, mogą pozyskać dofinansowanie na swoje działania. Gmina Kartuzy ogłosiła konkurs ofert na przedsięwzięcia z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym; działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; turystyki i krajoznawstwa oraz podtrzymywania i upowszechnianie tradycji narodowej.

W sferze kultury i sztuki środki można pozyskać na: organizację imprez kulturalnych czy rocznicowych (6 tys. zł); wspieranie dokonań artystów lub zespołów w zakresie muzyki, śpiewu, tańca kaszubskiego (5 tys. zł); wspieranie amatorskich zespołów wokalnych, instrumentalnych, grup tanecznych (20 tys. zł); wspieranie wydawnictw czy nagrań CD (3 tys. zł).

Na działania aktywizujące osoby starsze można zdobyć: 4 tys. zł na przedsięwzięcia kulturalne, 2 tys. zł na sportowo-rekreacyjne oraz 3 tys. zł na turystyczno-krajoznawcze.

Kwota 10 tys. zł zostanie rozdysponowana na organizację przedsięwzięć na terenie gm. Kartuzy, które rozwijają "poczucie przynależności do społeczności Kaszubów". 

W zakresie turystyki i krajoznawstwa łącznie gmina chce rozdysponować 13 tys. zł. 2 tys. zł przeznaczone zostanie na działania upowszechniające kuchnię kaszubską, 3 tys. zł na zorganizowanie imprez turystyczno-rekreacyjnych, a 8 tys. zł na przedsięwzięcia popularyzujące atrakcje turystyczne w gminie. 

Na działania służące "kształtowaniu postaw patriotycznych, upowszechnianiu tradycji i historii Polski i polskiego oręża" gmina chce przeznaczyć 2 tys. zł. 

Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 14 sierpnia 2020 r. (piątek) do godz. 14:30 w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz