Zamknij
REKLAMA

Somonino. Konkurs "Oto wiersz". Zrób zdjęcie lub filmik podczas lektury patriotycznej poezji

13:32, 13.11.2020 | M.Dz.
Skomentuj fot. Magda Dzienisz/pixabay
REKLAMA

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie zachęca dzieci i młodzież do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem należy wykonać zdjęcie lub nakręcić filmik podczas czytania polskiej poezji mówiącej o miłości do Ojczyzny.

Konkurs „Oto wiersz” organizowany jest przez Gminną Biblioteką Publiczną w Somoninie, w związku z realizacją projektu pn. „Akademia Mirabelek i jej korzenie”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Przedsięwzięcie jest skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży –mieszkańców gminy Somonino, jednak w przypadku zainteresowania działaniami przez mieszkańców gmin ościennych, również zostanie im umożliwione uczestnictwo.

Aby wziąć udział w konkursie, należy uchwycić w kadrze moment lektury wiersza polskiego poety, prezentującego miłość do Ojczyzny. Może to być zdjęcie lub filmik (do 2 minut). Liczy się pomysłowość!

- Pod uwagę będą brane: zaangażowanie innych osób, np. członków rodziny czy seniorów; aranżacja miejsca, strój czytających; pomysłowość; uwzględnienie symboli lub elementów związanych z Kaszubami, z Polską - informują organizatorzy wydarzenia.

Dodatkowym atutem pracy konkursowej będzie jej charakter międzypokoleniowy, w tym zaangażowanie seniorów.

Poprzez konkurs organizatorzy chcą uświadomić, jak ważne jest głośne czytanie dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju. To także świetna okazja do animowania czytelnictwa wśród różnych grup odbiorców oraz uzmysłowienia mieszkańcom, że książka może towarzyszyć im w każdym momencie życia.

Zdjęcia i filmiki można nadsyłać do 20 listopada na adres: [email protected], dołączając specjalny formularz. Więcej szczegółów na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie.

fot. nadesłane

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz