Zamknij

Wygoda Łączyńska. W środę wieczorem charytatywny koncert dla Kuby. Zobacz online!

18:16, 06.01.2021 | M.D
Skomentuj fot. Facebook/Razem dla Kuby
REKLAMA

O godz. 19.15 w kościele w Wygodzie Łączyńskiej odbędzie się wyjątkowy charytatywny koncert - przyjaciele zagrają specjalnie dla Kuby, który uległ ciężkiemu wypadkowi. Wydarzenie transmitowane będzie na Facebooku. 

Wydarzenie otwiera kolejną zrzutkę na dalszą bardzo intensywną rehabilitację Kuby. Jest również podziękowaniem za ogromny odzew podczas pierwszej zrzutki, kiedy to udało się zebrać około 114 tys. zł.

- Pod hasłem "Moc w słabości" wokaliści przy akompaniamencie pianina, skrzypiec, kontrabasu, gitary i instrumentów perkusyjnych postarają się pobudzić do refleksji i przemyśleń. Zabrzmi m.in. "Cicha noc", "Gore Gwiazda", będzie także mały akcent kaszubski - zachęcają organizatorzy.

Koncert transmitowany będzie na Facebooku z kościoła pw. św. Józefa w Wygodzie: https://www.facebook.com/RazemDlaKuby

Kuba pochodzi z Borka niedaleko Sulęczyna, jest strażakiem ochotnikiem z OSP Kistowo. Życie tego młodego mężczyzny w lutym wywróciło się do góry nogami - w pracy uległ ciężkiemu wypadkowi. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Jego powrót do zdrowia wymaga wiele poświęceń i kosztownych rehabilitacji. Każdego dnia daje z siebie wszystko, żeby wrócić do sprawności. 

Każdy pobyt w ośrodku wiąże się jednak z ogromnymi opłatami, ale postępy jakie Kuba robi po każdym turnusie są zadziwiające. Codzienne wydatki zawierają również opłaty za leki, środki osobiste oraz wizyty u specjalistów. Dzień po dniu czas odmierzają kolejne godziny ćwiczeń, leków, bólu i wizyt lekarzy. Bliscy zorganizowali kolejną zbiórkę środków na leczenie - potrzebne jest 75 tys. zł. 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Twój nickTwój nick

11 0

Piękny koncert, wspaniała inicjatywa. Oglądamy i wpłacamy! 19:25, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxczxc

0 0

Trzech Króli! 15:38, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz