Zamknij

Sulęczyno. Piękny koncert kolęd w wykonaniu Bellcanti, Pawła A. Nowaka i D. Lulki

14:06, 11.01.2021 | M.D
Skomentuj fot. screen z YouTube
REKLAMA

W kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie nagrano koncert kolęd, w którym wzięli udział: grupa Bellcanti, Paweł A. Nowak oraz Dorota Lulka. Cały koncert dostępny jest w sieci. Warto obejrzeć!

Koncert nagrano 4 stycznia w kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie. Wójt gm. Sulęczyno Bernard Grucza podkreślał, że to wspaniałe przedsięwzięcie jest doskonałą okazją, by w tych trudnych czasach choć na chwilę oderwać się od trosk.

- Rok 2020 był całkiem innym rokiem niż lata poprzednie. Cały świat dotknęła epidemia koronawirusa, w tym nasz kraj i nas. W związku z tym nie możemy się spotykać w większych grupach, organizować koncertów muzycznych ze śpiewem kolęd na żywo, takie jak odbywały się w kościele w Sulęczynie przez ostatnie lata. Pan Paweł Nowak wpadł na pomysł, aby nagrać koncert z kolędowaniem. Ucieszyłem się, że chociaż w taki sposób możemy oderwać się od codziennych zajęć i trosk i nacieszyć się kolędami z muzycznym podkładem artystycznym - mówił wójt gm. Sulęczyno.

W koncercie udział wzięli: Bellcanti w składzie - Magdalena Chmielecka - śpiew, Barbara Lewicka - śpiew, Karolina Sołomin - śpiew, Mateusz Lipiński - fortepian oraz gościnnie Paweł A. Nowak - akordeon. Poezję oraz teksty własne czytała Dorota Lulka. Za aranżacje utworów odpowiedzialni byli Paweł A. Nowak i Mateusz Lipiński, za dźwięk - Marcin Kowalczyk, za obraz: PIKphotography / Piotr Zatoń, Piotr Dorosz, Piotr Jasiński. W koncercie wykorzystano fragmenty utworów: "Pastorałka” - Jan Twardowski, "Choinka” - Julian Tuwim, "Kuplety” fragm. - Jeremi Przybora, "Mamusia” - Jan Twardowski, "Kolęda” - Wanda Chotomska, "Na całej połaci śnieg”- fragm. Jeremi Przybora, "Zimy żal" fragm. - Jeremi Przybora, "1002" - Emily Dickinson, tłum. Stanisław Barańczak oraz teksty własne Doroty Lulki. Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków gm. Sulęczyno.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

SanepisSanepis

3 9

Brak maseczek, brak zachowanego dystansu społecznego, brak środków do dezynfekcji, a wszystko to raz 5 co nam daje równo 150 koła kary adminstracyjnej! 15:40, 11.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

¥÷¥×¥÷¥×

5 2

Boli cie to ,ciekawe czy u ciebie w domach chodzicie w maskach i trzymacie dystans 17:27, 11.01.2021


waldi1waldi1

1 2

*%#)!& głupek, w dwóch słowach ale mam nadzieje że dosadna odpowiedź 16:59, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiedźmaWiedźma

2 1

Super!! Świetne aranżacje tradycyjnych kolęd. Brawo 11:52, 12.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SanepisSanepis

1 5

Brak dystansu społecznego i masek!!!! Horror!!! 11:27, 13.01.2021


Świetna inicjatywaŚwietna inicjatywa

1 0

Jakże potrzeba troszkę normalności w tych nienormalnych czasach. Pozdrowienia i podziękowania dla pana P. Nowak. 22:44, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA