Zamknij

Kiełpino. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o ks. Arasmusie

08:41, 03.11.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj
foto.nadesłane

W rocznicę zamordowania przez niemieckich nazistów ks. Antoniego Arasmusa, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, miało miejsce ciekawe patriotyczne wydarzenie.

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa zrealizowało konkurs wiedzy o ks. Antonim Arasmusie, ostatnie zadanie długoterminowego projektu „O czym szumią kaszubskie lasy…, w hołdzie ofiarom II wojny światowej”, współfinansowanego przez Powiat Kartuski. Konkurs wiedzy pt. "Ks. Antoni Arasmus w gronie męczenników II wojny światowej” skierowany był do mieszkańców Kiełpina i młodzieży szkolnej z okolicznych sołectw.

Wiedza konkursu dotyczyła wydarzeń tzw. "Krwawej kaszubskiej i pomorskiej jesieni" w Lasach Piaśnickich, Kaliskich, Sarniego Dworu i Leszna. Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 osób dorosłych oraz 29 uczniów ze Szkół Podstawowych Egiertowa, Borcza, Grzybna, Dzierżążna, Kiełpina - placówek które od lat sprawują patronat nad wskazanymi miejscami Pamięci Narodowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z podziałem na dwie grupy wiekowe. Oto wyniki:

Kat. A młodzież. Komisja w składzie przewodnicząca – Joanna Prądzyńska – Kaizer, członkowie - Bożena Gniado, Maria Sikora rozstrzygnęła konkurs następująco:
I miejsce - Adrian Stenka
II miejsce - Oskar Kryszewski
III miejsce - Amelia Krauze
Wyróżnienie - Aleksandra Rutkowska
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borczu

Kat. B dorośli. Komisja w składzie przewodnicząca - Regina Olszewska, członkowie - Urszula Szczepańska, Stanisław Miłosz rozstrzygnęła konkurs następująco:
I miejsce - Monika Miłosz
II miejsce - Błażej Miłosz
III miejsce - Stefan Laskowski
Wyróżnienie - Elżbieta Brzeska

(nadesłane/oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

robienie wody z mózgrobienie wody z mózg

7 6

jeszcze miejscowego klechę lektyką powinni przynieść , 09:25, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do powyższego wpisudo powyższego wpisu

4 8

dlaczego pozwala się niemieckim nazistom na wypowiadanie się? przecież on wyznaje zakłamaną ideologie nazizmu, czyli ateizmu w praktyce, pełnego jadu i nienawiści.
a młodzieży gratulacje, za zdobytą wiedze, jak widać otoczeniu, w którym żyjemy potrzeba na prawdę reedukacji od prostej zasady i wiedzy, kto wywołał II wojnę i ile księży zamordowano, niektórzy już zapomnieli 10:21, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nagrodanagroda

9 3

Nagrodą powinna być fiolka grzeczności czyli wody święconej z Kościerzyny z certyfikatem ;) . Kogo to ? Temat dnia. 14:04, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone