Zamknij

Kartuzy. Murale na 100-lecie niepodległości powstały w I LO

10:20, 02.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj
M.Baryżewska

W ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość" na 100-lecie odzyskania niepodległości uczniowie II i III  klas I LO ujawnili swoje zdolności plastyczne malując 8 plansz o tematyce patriotyczno-wolnościowej. Murale ustawiono przed szkołą i można je oglądać  do końca roku.

Akcja plastyczna była realizacją drugiego punktu z czteroczęściowego programu mającego uczcić 100-lecie niepodległości. Uczniowie mają za sobą wycieczkę patriotyczną  do Poznania i okolic, gdzie zwiedzili Muzeum Narodowe i Muzeum Wojskowe, Pałac w Rogalinie oraz grobowiec Rotmistrza Franciszka Łaksińskiego.

Przed uczestnikami jeszcze najtrudniejsza część programu, a mianowicie wystawa pamiątek zebranych od mieszkańców dotycząca odzyskania niepodległości przez Polskę. Mamy jednak informację, że uczniowie mimo trudności ze znalezieniem pamiątek sprzed stu lat, radzą sobie z tym zadaniem przynosząc eksponaty. Wystawa przewidziana jest na 9 listopada w gmachu szkoły. Tego samego dnia odbędzie się uroczysty apel, inscenizacja patriotyczna oraz koncert w wykonaniu zespołu szkolnego "Som Gorsi". Wydarzenie będzie miało miejsce w Kartuskim Centrum Kultury.

(M.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

obiektywnie.plobiektywnie.pl

5 2

Ogólnie fajny pomysł, widać, że młodzież jest zdolna, ma talent. Tylko dlaczego wszystkie plansze są takie smutne, szare, biało-czerwone, tylko ... gdzie kreatywność, pokazanie radości z tego, że Polska jest niepodległa. Pokażmy, że nasza radość, szczęście z wolności nie musi być okazywane zawsze na smutno, tak wyniośle, apele, sztandary, przemowy i to wszystko! 10:56, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec 2mieszkaniec 2

0 1

Ale ktoś pali śmieciami ! zapach niesamowity ! 17:58 17:59, 02.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Murale?Murale?

2 0

Czy autor / autorka wie co to jest mural ? 14:12, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone