Zamknij

Matematykę można pokochać. Uczniowie z Miechucina zakończyli projekt mPotęga

12:49, 21.12.2018 | nadesłane/oprac. M.B.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W szkole podstawowej im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Miechucinie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu mPotęga „Zaszyfrowana Matematyka”.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście – wójt gminy Chmielno Michał Melibruda, dyrektor Helena Płotka, rodzice uczestników projektu, nauczyciele opiekunowie przedsięwzięcia: Agnieszka Zakrzewska, Beata Dawidowska, Mirosław Byczkowski oraz uczniowie.Gości przywitał i krótko podsumował przebieg tego przedsięwzięcia koordynator projektu Mirosław Byczkowski. Dyrektor Helena Płotka podziękowała wszystkim przybyłym za obecność i trud włożony w projekt.

Po części oficjalnej zaproszono rodziców i uczniów do wspólnej matematycznej zabawy. Uczestnicy podzielili się na zespoły i przystąpili do rozwiązywania zadań, które zostały opracowane i wykonane przez uczestników projektu m.in. zadania zakodowane kodami QR, szyfry, krzyżówki, łamigłówki. Zadania okazały się bardzo wciągające i absorbujące zarówno młodzież jak i rodziców. Po skończonym turnieju wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i upominków rodzicom i uczestnikom projektu.

Projekt „Zaszyfrowana Matematyka” został sfinansowany przez mFundację mBank-u w ramach V edycji Programu mPotęga i był skierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski.  Został wybrany spośród 598 wniosków. Dofinansowanie w ramach projektu mPotęga otrzymało 185 projektów.

(nadesłane/oprac. M.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Brawo Brawo

2 0

Brawo Mirek, brawo pasjonaci myslenia! 23:31, 26.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone