Zamknij

Gmina Stężyca chce prowadzić Liceum Mistrzostwa Sportowego

10:50, 12.02.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. ZKiW Stężyca

W Stężycy ma działać Liceum Mistrzostwa Sportowego - samorząd wystąpił do powiatu kartuskiego z wnioskiem o zgodę na założenie placówki. Uchwałę w tej sprawie radni powiatu kartuskiego mają podjąć na przyszłotygodniowej sesji.

Na początku stycznia gmina Stężyca wystąpiła z wnioskiem do powiatu kartuskiego o zawarcie porozumienia i założenie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Placówka ma być prowadzona przez gminę, a znajdować się w budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania. Swoją naukę mieliby kontynuować w niej m.in. uczniowie, którzy uczęszczają do tamtejszych oddziałów sportowych.

- Na dzień dzisiejszy w zespole funkcjonuje sześć oddziałów sportowych (o profilu piłka siatkowa i piłka nożna). Ponadto gmina prowadzi dwa kluby sportowe: Radunia Stężyca (piłka nożna) oraz Gminny Klub Sportowy "Wieżyca" (piłka siatkowa). Młodzież osiąga wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i nie tylko, zdobywa podium we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Takie liceum miałoby umożliwić uczniom kontynuowanie pasji tam, gdzie jest rozwinięta baza sportowa. Poza tym, jak tłumaczą władze gminy, młodzież nie będzie musiała dojeżdżać do sporo oddalonych od miejscowości szkół.

- Gmina posiada odpowiednie obiekty oraz urządzenia sportowe niezbędne do prowadzenia szkolenia sportowego, tj. salę widowiskowo-sportową, Orlik, boisko ze sztuczną nawierzchnią, boisko z naturalną trawą, bieżnię - cały kompleks sportowy - brzmi uzasadnienie uchwały.

Finansowanie liceum odbywać ma się z dochodów gminy Stężyca, w tym z oświatowej części subwencji ogólnej oraz z dochodów własnych gminy. Nabór do szkoły do dwóch oddziałów klasy pierwszej miałby rozpocząć się w roku szkolnym 2019/2020. Zgodę na utworzenie placówki podjąć ma Rada Powiatu Kartuskiego na sesji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

taaaataaaa

1 1

a gdzie upchamy te dzieci wójcie no gdzie - szkoła już pęka w szwach 14:27, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gminagmina

3 1

Nauczyciele w gminie skarżą się, że nie ma kasy na kredę i ksero,
a Wójt sobie kolejną szkołę otwiera. 14:50, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anatol.28Anatol.28

3 1

Jeden,który myśli o uczniach !!! Brawo ! Szkoda że absolwenci z Kartuz takiej alternatywy nie mają # 15:35, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeńuczeń

2 0

Ja proponuję przy okazji AWF otworzyć a następnie UW 60 + czemu nie!!! 15:56, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z gminyz gminy

0 0

Ciekawe gdzie się zmieszczą te dzieci, teraz jest mało miejsca, dzieci mają zajęcia w salkach w przedszkolu. I teraz nie będzie przeszkadzało, ze małe dzieci chodzą z 16, 17, 18, 19 -letnimi uczniami?

20:09, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone