Zamknij

Tłumy uczniów na Dniach Otwartych w liceach i technikach

10:47, 21.03.2019 | M.Dz
REKLAMA
Skomentuj
fot. red.

Tłumy uczniów szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów przybyły do liceów i techników w powiecie kartuskim, aby zapoznać się z ich ofertą. Starsi koledzy i nauczyciele na przeróżne sposoby zachęcali do wybrania ich szkół: były pokazy talentów i umiejętności uczniów, przedstawiano ciekawe kierunki kształcenia, były też gry, zabawy, fotografie i słodki poczęstunek.

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego odbywają się Dni Otwarte. Z naszym aparatem byliśmy w ZSP w Somoninie, ZSP w Sierakowicach, ZST w Kartuzach na ul. Mściwoja II i ZSZiO w Kartuzach, czyli popularnym Wzgórzu. 

ZSP w Somoninie odwiedzili uczniowie szkół z całego powiatu. Specjalnie dla nich przygotowano przeróżne tematyczne stoiska. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się nowo otwierany kierunek: technik weterynarii. Były też stoiska technikum żywienia i gastronomii, technikum hotelarstwa. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie kształcący się w kierunku kucharz oraz w różnych zawodach z Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły: odwiedzali kuchnię i różne pracownie. Pochwalono się także projektami unijnymi prowadzonymi przez szkołę, dzięki którym organizowane są przeróżne zagraniczne wyjazdy. 

GALERIA Z DNIA OTWARTEGO W ZSP W SOMONINIE

fot. Anna Baranowska

ZSP w Sierakowicach kusiło uczniów atrakcjami na sali sportowej, m.in możliwością boksowania w dmuchanym ringu. Można było zrobić sobie wspólne zdjęcie, posłuchać o pasjach i zainteresowaniach uczniów oraz o kółkach tematycznych w szkole. Zachęcano uczniów ofertą kształcenia, m.in. technikum agrobiznesu, żywienia, a także kierunkami ogólnokształcącymi - multimedialno-geograficznym czy humanistycznym: fotograficzno-językowym. 

GALERIA Z DNIA OTWARTEGO W ZSP W SIERAKOWICACH

fot. W. Drewka

W ZST w Kartuzach na każdą grupę odwiedzających czekał przewodnik - uczeń. Grupy, zwiedzając poszczególne punkty, które zlokalizowane były w pracowniach i klasach, musiały rozwiązać zadania. Przy okazji gimnazjaliści i uczniowie podstawówek dowiadywali się o ofercie szkoły i poznawali kierunki, które prezentowali ich starsi koledzy oraz nauczyciele. Można było zapoznać się z ofertą technikum i kierunkami: budowlanymi, elektrycznymi, technik-mechatronik. Zachęcano także ofertą szkoły branżowej, gdzie kształcić się mogą przyszli elektrycy, fryzjerzy, stolarze, ślusarze itp. Były pokazy robotyki, lutowania, przeróżne eksperymenty, a także kącik humanistyczny. Na stoiskach prezentowały się też firmy i instytucje współpracujące ze szkołą. 

GALERIA Z DNIA OTWARTEGO W ZST W KARTUZACH

fot. Magda Dzienisz

W kartuskim ZSO nr 2 także nie zabrakło atrakcji. Sporym zainteresowaniem cieszyła się klasa dwujęzyczna i mundurowa. Wszyscy chętni mogli dokładnie zapoznać się z ofertą szkoły. Uczestnicy Dni Otwartych mogli wykonać test wiedzy o policji, porozmawiać z policjantami oraz przekonać się jak wygląda świat widziany przez narkogogle.

GALERIA ZDJĘĆ z ZSO nr 2 w Kartuzach.

W ZSZiO w Kartuzach, czyli na Wzgórzu, uczniowie prezentowali kierunki szkoły, ciekawe koła zainteresowań oraz swoje talenty i pasje. Duże uznanie zdobyło zwłaszcza wykonanie przez uczniów. oscarowej piosenki Shallow (oryg. Lady Gaga i Bradley Cooper).

W sali gimnastycznej stanęły stoiska poszczególnych kierunków - technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk czy technik organizacji reklamy. Prezentowano także ofertę Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącego. Można było zrobić sobie zdjęcie, pograć w Fifę, obejrzeć występy starszych uczniów. 

Galeria z Dni Otwartych na Wzgórzu poniżej.

 

(M.Dz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

ZachwyconaZachwycona

14 6

A ja byłam na Klasztornej, tłumy ludzi, przesympatyczni oprowadzający, świetna organizacja myślę, ze warto tam zajrzeć...polecam 12:15, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zgadzam sie ...Zgadzam sie ...

13 5

Byłem w I LO i tez mi się podobało. .. 12:18, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Odwiedziłem...Odwiedziłem...

10 6

Zastanawiałem się, którą ze szkół wybrać: w Lęborku czy w Kartuzach... Już wiem... I LO w Kartuzach!!! 12:45, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SomoninoSomonino

2 1

Wymiatają! Super kontakt i dobrze byli przygotowani na dzisiejszy dzień 13:14, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZSZiOZSZiO

6 1

Wzgórze możliwości! ?? 13:33, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Klasztorna ??Klasztorna ??

9 1

Świetna szkoła ???? podobała mi się najbardziej 15:17, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GimGim

5 2

Wszystkie szkoly byly spoko ????Dlaczego w expresie nie ma nic o liceum na klasztornej?
17:39, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiedzionaZawiedziona

6 7

Jestem mamą gimnazjalistki... skorzystałam z córką z Dni Otwartych w Kartuzach ..Zwiedzanie zaczęłyśmy od Żukowa i niestety nie zdążyłyśmy na Klasztorną, więc zajrzałam na stronę ekspressu ale tutaj spotkała mnie niespodzianka....Redakcja wybiórczo potraktowała szkoły....ani o Żukowie ani o Klasztornej ani słowa....to raczej nie jest rzetelność, która powinna cechować redakcję :( 18:01, 21.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

teleporter?teleporter?

5 1

A tak na chłopski rozum, to jak mają być w kilku miejscach jednocześnie??? 09:46, 22.03.2019


JanosikJanosik

1 1

Somonink najlepsze!!
18:37, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajorMajor

1 2

I ugółem pozdrawiam panów z czarnego auta którzy krzyczeli je..ć wzgórze. 18:38, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wybralam Wybralam

3 3

Wzgórze najlepsze !! Najlepiej przygotowane, super ludzie, nauczyciele sami zagadywali, super!! 21:57, 21.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ChaosChaos

2 0

Wzgórze było okropne. Dużo ludzi wszyscy się pchali, dziewczyna która oprowadzała była wulgarna i nic się nie dowiedziałam.. 06:01, 22.03.2019


××××××××

1 1

A gdzie relacja z I LO w Kartuzach? Ktoś zabronił umieścić? 04:03, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone