Zamknij
REKLAMA

Młodzież z Katolika i SP nr 2 na wymianie w niemieckim Hamm

14:14, 01.04.2019 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Uczniowie kartuskich szkół: SP nr 2 i Katolickiej Szkoły Podstawowej, uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej. Przebywali z rewizytą w Niemieckim Hamm. Podczas wymiany poznali nie tylko miasto Hamm, lecz mieli również okazję uprawiać rożne dyscypliny sportowe.

Już po raz ósmy, uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej. Tym razem we współpracy z SP 2. W dniach od 17 do 22 marca br. młodzi przebywali z rewizytą w Niemieckim Hamm. Tam przyjęła ich gościnna jak zwykle szkoła katolicka Marienschule. Uczniowie nocowali u niemieckich kolegów i koleżanek, z którymi poznali się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to młodzi Niemcy przebywali w Polsce. 

fot. nadesłane

Uczestnicy wymiany realizowali ciekawy i bardzo dobrze przygotowany program pt: „Sport Łączy”. Młodzież zwiedzała miasto, poznawała tradycję i kulturę Niemiec, ale również aktywnie włączała się w zajęcia przygotowane przez organizatorów. Były wyjazdy do Aquaparku, lodowisko. Dla chłopców, chociaż nie tylko dla nich wielką atrakcją była wizyta na Signal Iduna Park, czyli na stadionie Borussii Dortmund. 

fot. nadesłane

Tradycyjnie zorganizowano miłe spotkanie w ratuszu, gdzie uczniowie na spotkaniu z panią burmistrz mogli dowiedzieć się więcej o mieście Hamm. Otrzymali okolicznościowe upominki, a na koniec spotkania wykonano wspólne zdjęcie opublikowane w lokalnej prasie. W ostatnim dniu pobytu uczniowie spędzili wieczór ze swoimi przyjaciółmi i ich rodzinami oraz organizatorami wymiany. 

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%