Zamknij
REKLAMA

Sierakowice. Drużyna ZSP wygrała powiatowe eliminacje konkursu historycznego

11:56, 25.10.2019 | nadesłane: ZSP w Sierakowicach, oprac. M.Dz.
Skomentuj
fot. nadesłane
REKLAMA

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się powiatowy etap konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Reprezentacja gospodarzy okazała się najlepsza i będzie reprezentować powiat w etapie ogólnopolskim. 

W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego. Uczestników konkurs przywitała w imieniu ZSP Krystyna Formela - dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodniczący - Bartłomiej Leszk - historyk ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej, historyk - dr Andrzej Pawelczyk oraz bibliotekarka - Mariola Leszczyk.

fot. nadesłane/ZSP

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu  są bohaterowie Niepodległej ważni dla dziejów Podhala i naszego państwa. Konkurs obejmuje wiedzę o Polakach od połowy XIX do początku XX wieku, granicą jest właściwie II wojna światowa."Polacy, którzy zmienili świat” to trzydzieści jeden biografii znanych i zapomnianych wynalazców i naukowców.

W skład zwycięskiej drużyny weszły uczennice klasy II TE/TA: Agata Koszałka, Weronika Kotłowska oraz Izabela Majkowska.

- Dziewczęta włożyły wiele serca i wysiłku w przygotowania do konkursu. Ostatecznie wywalczyły pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania naszej szkoły i powiatu kartuskiego w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 8 listopada w Poroninie. Przed nami przygotowania do wielkiego finału, trzymajcie za nas kciuki - podkreślają nauczyciele z ZSP w Sierakowicach.

fot. nadesłane/ZSP

(nadesłane: ZSP w Sierakowicach, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA