Zamknij

Uczniowie z Francji odbyli praktyki zawodowe w kartuskich sklepach

15:03, 30.12.2019 | nadesłane: ZSZiO w Kartuzach, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

Sześcioro uczniów z Jean Capelle w Bergarac we Francji spędziło miesiąc na Kaszubach, by odbyć praktykę zawodową: uczyli się handlu w kilku kartuskich sklepach. Ich przyjazd możliwy był dzięki programowi Erasmus+.

Po raz kolejny ZSZiO w Kartuzach gościł Francuzów w ramach programu Erasmus+. W tym roku do Kartuz przyjechało sześcioro uczniów z Jean Capelle w Bergarac wraz z nauczycielami zajęć zawodowych, j. angielskiego, matematyki oraz wychowawcą. Uczniowie II Technikum Ekonomicznego oraz Handlowego byli ich opiekunami, a zarazem tłumaczami w trakcie odbywanego stażu.  

- Zorganizowanie stażu w Polsce możliwe było dzięki przychylności przedsiębiorstw handlowych i przyjęciu praktykantów. Podziękowania należą się również panu Mirosławowi Szutenbergowi, pani Jolancie Stankowskiej oraz pani Klaudii Kamińskiej-Zwara, którzy koordynowali prawidłowy przebieg praktyk - podkreślają uczniowie z kartuskiego "Wzgórza".

Praktykanci poznali, jak wygląda praca od zaplecza w przedsiębiorstwach: PPH “ABA” Anieli Bladowskiej, FHU “Night Fashion” Marzeny Miłosz, “SUMA” sp. z o.o. s.k. Wiesławy Malendowicz, “ABA SPORT” sp. z o.o. s.k. Jakuba Bladowskiego, w Firmie Handlowej Wiesława Rejtera oraz F.H. “DOMEX” Waldemara Domarosa.

fot. nadesłane

Uczniowie bardzo dobrze wspominają czas spędzony na praktykach. Jak podkreślają, cenią sobie nabyte doświadczenie, a także możliwość podszkolenia umiejętności językowych.

Udział w projekcie niesie ze sobą wspaniałe doświadczenia, które mogłam zdobyć w sklepie. Wraz ze swoją podopieczną świetnie się dogadywałam i produktywnie spędzałam tam czas. Pracownice oraz inne uczennice okazały się być bardzo pomocne. Z chęcią pomagały nam odnaleźć się na stanowisku sprzedawcy. Podsumowując, nauczyłam się tam wiele, za co jestem bardzo wdzięczna. Oprócz nabytego doświadczenia w przedsiębiorstwie handlowym trzeba również wspomnieć o możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wykorzystania ich w praktyce. W dzień powszedni nie mamy bezpośredniej możliwości porozumiewania się w j. angielskim, dlatego warto korzystać z możliwości brania udziału w takich projektach, by się sprawdzić i samodoskonalić. Projekt będę wspominać pozytywnie i mam nadzieję, że stażyści spędzając z nami czas, będą również pozytywnie wspominać swoje zagraniczne praktyki - podkreśla Amelia Penk, uczennica kartuskiego "Wzgórza".

(nadesłane: ZSZiO w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Chers compatriotes dChers compatriotes d

1 0

Certain que vous garderez un excellent souvenir de la ville dans laquelle j'habite depuis plus de vingt ans ; Kartuzy ; je vous souhaite une bonne année.
Gérard Lemoine (un breton), Kartuzy, le 2 janvier 2020. 22:03, 02.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Lola_z_WybikaLola_z_Wybika

0 0

Merci beoucaup! 15:43, 03.01.2020


© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone